طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی، دستگاه بسته بندی و باد کن بطری با بالاترین کیفیت توسط کارخانه زاگرس ماشین کرج

دستگاه برش گوشت

دستگاه برش گوشت

دستگاه برش گوشت

دستگاه های برش دهنده گوشت ، حبه کننده و ورقه کننده میوه ها و سبزی ها که در مطالب دیگری توضیح داده شدند در خردشدن گوشت و بعنوان دستگاه برش گوشت هم کاربرد دارد اما دستگاه های اختصاصی صنعت گوشت به شرح ذیل می باشند :

چرخ گوشت

چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از مهم ترین وسایل در صنعت گوشت می باشد. به طورکلی هر چرخ گوشت از یک پوسته خارجی همراه با محفظه ی مکعب مستطیل و یا قیفی شکل جهت دریافت قطعات گوشت و دستگاهی به شکل حلزون تشکیل شده است. وظیفه ی دستگاه حلزونی شکل به جلو راندن قطعات گوشت می باشد، پس از آن وسایل برنده و چرخ کننده به شکل های مختلف قرار می گیرند.

وسایل چرخ کننده (زیر مجموعه دستگاه برش گوشت ) عبارتند از :

پیش خردکن که به صورت مدور و دارای سه حفره می باشد، تیغه ی برنده ی چهارپر و صفحه ی مدور منفذدار. در بخش خارجی یک رینگ جهت ایجاد استحکام و فاصله از وسایل برنده توسط پیچ بسته خواهد شد.

به عبارت دیگر بستن رینگ مانع از جدا شدن و پرتاب شدن وسایل چرخ کننده در اثر دوران آنها به خارج می گردد. تیغه های برنده معمولاً چهارپر و بعضاً از سه تیغه تشکیل شده اند. دو طرف این تیغه ها همانند چاقو تیز می باشد. هنگام چرخ کردن قطعات گوشت وارد محفظه شده و پس از عبور از قطعه ی حلزون مانند، از منافذ پیش خردکردن عبور کرده به قطعات کوچکتری تبدیل می شوند. این دستگاه بعنوان یک دستگاه برش گوشت استفاده می شود

قطعات اخیر توسط تیغه های برنده که به سرعت دور محوری به گردش در می آید بریده شده از منافذ صفحه ی مدور عبور داده می شوند و به صورت چرخ شده در می آیند. این دستگاه در فروشگاه های گوشت و یا کارخانه ها وجود دارد.

دستگاه کاتر (زیر مجموعه دستگاه برش گوشت )

دستگاه کاتراین دستگاه نیز بعنوان دستگاه برش گوشت استفاده شده که از یک طشت فلزی مدور که گوشت در داخل آن ریخته می شود ساخته شده است. تیغه های چاقویی دوار گوشت ها را که در داخل طشت دوار هستند به یک بافت پوره مانند تبدیل می کند. این دستگاه برای تهیه ی سوسیس و کالباس کاربرد دارد.

جهت دریافت لیست قیمت، سفارش محصولات و مشاوره رایگان شما می توانید هم اکنون با شماره تماس های 02634716956 و 09309958589 از طریق تماس تلفنی یا واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله در:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مطالب بیشتر
جدید ترین پست ها