زاگرس ماشین کرج

دستگاه دم گیر

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دستگاه دم گیر

دستگاه دم گیر

عمل دم گیری در مورد میوه هایی مانند سیب، گیلاس و آلبالو و…. کاربرد دارد. دم گیری هم به صورت دستی و هم به کمک روش های مکانیکی امکان پذیر است. دستگاه دم گیر دارای استوانه هایی با فاصله کم و شیب دار است که خلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند و سطح آنها دارای منافذی به شکل مثلث با قاعده ی کم و ارتفاع زیاد است. هنگام حرکت، دم گیلاس یا میوه وارد این منافذ شده و گیر می کند. بالای استوانه و در قسمت داخلی آن میله ای تعبیه شده که مانع بالا رفتن گیلاس هایی که دم آنها گیر کرده، می شود و به این ترتیب دم ها جدا می شود و دانه های دم گیری شده به پایین قسمت داخلی استوانه (چون شیب دار است) منتقل می گردد.

بعنوان مثال کشمش به دلیل سرشار بودن از مواد مغذی همچون آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین های گروه B یکی از خوراکی های پرطرفدار در بین ایرانی ها می باشد. علاوه بر مواد مغذی کشمش دارای خواص آنتی اکسیدانی است و از تخریب سلولی جلوگیری می کند، فیبر موجود در کشمش از سرطان کولون و از رشد غیرمعمول سلول ها جلوگیری می کند و موجب کنترل قند خون در بدن می شود و برای درمان بی نظمی معده و یبوست مفید است، مصرف کشمش سستی و رخوت را از بدن دور می کند و موجب از بین رفتن آب اضافی بدن می شود، بدن را تقویت می کند، دهان را خوشبو می کند و باعث انرژی در بدن می شود.

دستگاه پرس مواد غذایی
مشاهده مطلب

به تمام دلایلی که گفته شد کشمش یکی از مواد غذایی پر مصرف در بین ایرانیان می باشد و برای اینکه بتوان آن را به طور مناسبی برای مصرف به دست مصرف کننده رساند بهتر است که بدون دم باشد، این کار بدون دستگاه دم گیر بسیار سخت بوده و حتی غیرقابل انجام می باشد.

شما می توانید جهت سفارش، دریافت لیست قیمت و مشاوره رایگان هم اکنون با شماره های 02634716956 و 09309958589 از طریق تماس تلفنی یا واتساپ با مجموعه زاگرس ماشین کرج در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
0