زاگرس ماشین کرج

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی یکی دیگر از محصولاتی است که تولید آن مستلزم داشتن تخصص و دانش در خصوص ساخت و تولید می باشد، که زاگرس ماشین کرج در این راستا از مجرب ترین طراحان و تکنسین های داخلی در ساخت و تولید ماشین آلات خود استفاده می کند.

امروزه صنعت بسته بندی با نیاز رو به رشد مردم مواجه شده است و تکامل این فرایند تنها با، به روز کردن ماشین آلات بسته بندی میسر می باشد و ما این فرایند را به تکامل رسانده و ماشین آلاتی با به روزترین سیستم های عیب یابی و سهل برای کار کردن اپراتور طراحی و تولید نموده ایم . متریال مورد استفاده در هر دستگاه باید با توجه به حجم کارکرد و استفاده ی مداوم از آن دارای مقاومت بالایی باشد تا نتیجه ای رضایت بخش برای مصرف کننده به همراه آورد.

اهمیت دستگاه بسته بندی

بسته بندی مواد غذایی از دیرباز همواره با مردم بوده و تا امروز رشد محسوس و قابل توجه ای داشته است. یک بسته خوب از نظر مصرف کننده در وحله ی اول شکل ظاهری آن می باشد که این مهم تنها با ایده های جدید، خلاقانه و طراحی زیبا امکان پذیر است. برای مثال: دستگاه بسته بندی پاپ کرن برای تولید یک بسته با محتویات پف فیل می بایست طرحی جذاب از ذرت و دانه های به عمل آمده آن را ارائه نماید و یا بسته بندی قند و شکر یک سلفون چگونه میتواند نشانگر محصول باشد و این خود یک امر همه در صنعت بسته بندی می باشد.  چرا که نگاه مصرف کننده به چگونگی معرفی آن محصول، زیبایی ظاهری و نمایش آن بستگی دارد.

انواع دستگاه بسته بندی

در زمینه ی بسته بندی ماشین آلات متنوعی طراحی و ساخته می شود . برای مثال دستگاه بسته بندی افقی و دستگاه بسته بندی عمودی که هرکدام در نوع خود سیستم و عملکرد متفاوتی دارند. هر محصول بسته به نوع بسته بندی که قرار است صورت پذیرد دستگاه مخصوص به خود را دارد.

دستگاه بسته بندی چهار توزیندستگاه بسته بندی افقی

این دستگاه که به دستگاه بسته بندی پیلوپک معروف است و برای مثال در خصوص بسته بندی محولاتی نظیر کیک و کلوچه بکار میرود .

دستگاه های بسته بندی عمودی

انواع حبوبات، خشکبار، چای، تافی، میوه خشک، اسنک و … که در یک دسته قرار دارند را با دستگاه های بسته بندی عمودی که دستگاه بسته بندی حجمی و دستگاه بسته بندی توزین دار نام برده میشوند بسته بندی میکنیم.

تلاش گروه زاگرس ماشین کرج همواره پیش برد نیاز مردم، ساخت دستگاه های بسته بندی مطابق با نیاز روز جامعه و سهولت در استفاده از ماشین آلات می باشد.

دستگاه بسته بندی حجمینگهداری انواع محصولات غذایی دغدغه ای همیشگی می باشد صنعت بسته بندی یکی از با اهمیت ترین صنایع است. به لحاظ اینکه بسته بندی مواد غذایی ارتباط مستقیم با سلامت انسانها و تمامی موجودات زنده دارد.

آغاز این صنعت با ایده های نوین رو به رو شد و کسانی توانستند جایگاه ویژه و خاصی را در این روند به پا نگاه دارند. مانند هنری هانیز که با ابتکاری نو توانست اثری جاودانه در بخش معرفی محصولات غذایی خود ایفا کند.

در سال 1896هنری هانیز در بخش فروش اسنک تازه فعالیت خود را آغاز نمود . با ایده ی که از ذهن خلاق او سرچشمه می گرفت، اسنک های آماده شده را درون شیشه های شفاف ریخت تا نمایان بودن و ظاهر محصول نیز برای عموم قابل دیدن باشد.

از این رو هم میتوانست مصرف کننده را ناخداگاه جلب بسته خود کند و نوآوری در این بسته بندی کمک به فروش محصولات تولید شده را تضمین می نمود. از این قبیل خلاقیتها توانسته در مدت زمان اندکی جایگاه یک محصول را در بازار هدف به ثبات برساند.

شرایط ویژه

ما فرض را براین خواهیم گرفت که وقتی محصول در بسته بندی  که شرایط ویژه ای دارند قرار می گیرد غالبا دیگر مصرف کننده قبل از باز نمودن بسته خرید انجام شده است. ماشین آلات بسته بندی نیاز های تخصصی را در شرایط محصول ارائه می دهند.

برای استفاده از یک نوع خوراکی لزوما این مواد یا محصول را در بسته های گران قیمت ویا خاص نباید جستجو کرد. وقتی صحبت از بسته بندی می شود فاکتورهایی در این مورد هائز اهمیت است که ما به قسمتی از آنها خواهیم پرداخت.

از آنجایی که خود بسته بندی در کلمه نیز معنی بسته شدن می دهد از ابتدا می توان در این فکر باشیم که بسته بندی یعنی حفاظت و ممانعت از رسیدن جسمی غیر از محتوای محصول به داخل آن است.

حال اینکه شرایط برای هر جسمی و با موادی که دستگاه بسته بندی بخواهد آن را فرم می دهد به نوع و حجم شکل و اندازه آن بستگی دارد.

دستگاه بسته بندی مواد غذایی به لحاظ شرایط خاص خود به صرف اینکه محصول عمدتا برای مصارف عموم و خوراکی می باشد فاکتورهای لازم الاجرایی را در بر خواهد داشت . مثال تمام سطوح در ارتباط با مواد غذایی به گونه ای باید باشد که آسیبی به مواد وارد نکنند و کاملا بهداشتی باشند.

دستگاه بسته بندی زاگرس ماشین نیز تمامی استاندارد های مشخص و معین و نکات بهداشتی را در بردارد. سطوح مرتبط با مواد غذایی از استنلس استیل مرغوب به کار گرفته شده است تمامی بدنه و استراکچر پوشیده شده از رنگ الکترواستاتیک مقاوم در برابر هرگونه ضربه ای و زیبا و قابل شستشو می باشد.

ایمنی دستگاه بسته بندی

در قسمت های مختلف این ماشین نکات بسیار ریزی در زمینه ایمنی این دستگاه ها وجود دارد که رعایت آنها می تواند کاربری آسان و با طیف کاری را برای مشتریان در برداشته باشد. سیستم الکتریکی و الکترونیک دستگاه فوق با تمعهیدات لازم ایزوله میشود تا هنگام آسیب از قسمت الکتریکی مجموعه هیچگونه خطری را در بر نداشته باشد.

عملکرد دستگاه بسته بندی

از ابتدا هر واحد تولیدی برای سهولت کار و طبق برنامه بودن یک خط تولید می بایست بستر سازی در راستای خط تولید بسته بندی ایجاد نماید.

انبار محصول و مواد غذایی

شروع یک خط از ابتدا مستلزم داشتن محیطی مناسب جهت ارائه خدمات می باشد .گاها سوال پیش می آید که فضای مناسب برای راه اندازی یک خط بسته بندی حبوبات ویا خط بسته بندی خشکبار و محصولات گرانولی چه میزان باید باشد. برای هر واحد تولیدی اعم از بزرگ و کوچک زاگرس ماشین محصول و دستگاه خاص خود را پیشنهاد می کند. به عنوان نمونه دستگاه بسته بندی خانگی که از محصولات پرفروش این مجموعه می  باشد برای مصارف کوچک و خانگی وکارگاه های زود بازده نیز کارایی عملی دارد.

دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک هم به کمک این قشر از تولید کنندگان آمده است که به لحاظ قیمت این نوع دستگاه بسیار مقرون به صرفه و قابل توجیه می باشد. ظرفیت این نوع ماشین به نسبت نوع اتوماتیک حدودا 50 درصد تولید می باشد البته نمونه های اتوماتیک با ظرفیت های بالا را مدنظر قرار نداده ایم و متوسط تولید مورد بررسی می باشد.

دستگاه پودری

طراحی بسته برای دستگاه

همانطور که گفتیم در قسمت های قبل و پاراگراف های قبل این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همان گونه که ظاهر زیبای انسانها به پوشیدن لباس و تنپوش میتواند نشانگر لحظه ای شخصیت آنها در نظر اول باشد بسته بندی نیز طرح اولیه و چشم انداز و مفهوم بودن آن می تواند گیرایی و جذب مصرف کننده را تا حد زیادی تامین نماید. پس با علم به اینکه ما یک ویترین از موجودی خود در برابر دیدگان عموم هستیم ما تلاش میکنیم که ایده های خود و سبک های خاصی را در طراحی بسته خود به کار ببریم تا چشم هر مصرف کننده ای را به خود خیره سازد اینجاست که بدون هیچ معطلی فروش آغاز خواهد شد. و این نوید را می دهیم که تیم قدرتمند این مجموعه با در دست داشتن منابع انسانی در زمینه طراحی و تولید بسته های زیبا و سلفون کار را برای مشتریان خود آسان نموده ایم.

مشخصات فنی محصولات

عملکرد: الکترومکانیک

رنگ دستگاه : الکترواستاتیک کوره ای

برق مورد نیاز : تک فاز یا سه فاز

برق مصرفی : متغیر(بسته به نوع دستگاه)

سرعت بسته بندی : 10الی 35 بسته متغیر

وزن بسته : 10 گرم الی 2 کیلو گرم متغیر (بسته به نوع دستگاه)

ابعاد دستگاه : متغیر

وزن دستگاه : متغیر

شماره تماس های ما :

02634716956 – 02634716952

09123634345 – 09123638781

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌های نوشته