زاگرس ماشین کرج

دستگاه بالابر پودری

دستگاه بالابر پودری

دستگاه بالابر پودری ، دستگاه ماردون اسکرو ، اوگر حلزونی پودر، دستگاه بالابر u، دستگاه بالابر لوله ای

از شنیدن نامهای و ویژگی های متفاوت، سراسیمه نشوید همه شان یکی هستند!!!

هدف همگی شان یک چیز است، انتقال  مواد پودری به  داخل مخزن دستگاه های مورد نظر، دستگاه های پر کاربردی چون  دستگاه های بسته بندی، دستگاه میکسر بلندر، دستگاه آسیاب، دستگاه قوطی پر کن پودری،  دستگاه کیسه پر کن پودری و …

انواع  دستگاه های  متعدد و متنوع که همه شان نیاز دارند  مواد پودری به داخل مخازنشان  انتقال پیدا کند.

فسلفه ی طراحی و ساخت دستگاه بالابر پودر یا دستگاه ماردون اسکرو، ناتوانی دستگاه بالابر z و دستگاه بالابر کاسه ای است این دو دستگاه  توانایی حمل همه چیز را دارند، غیر از مواد پودری و مشتقات شان.

همان طور که پیش تر  گفته شد دستگاه بالابر پودری جهت جابه جایی و انتقال انواع مواد پودری ساخته شده است  موادی پودری پر مصرفی مانند: ادویه، نشاسته، زردچوبه، فلفل، فلفل سیاه، قهوه، جوش شیرین و انواع آرد و… در قسمت های مختلف صنایع غذایی کاربرد دارد.

در هر یک از صنایع مانند: صنایع غذایی، صنایع شیمیایی، بهداشتی و دارویی بنا به مشخصه های هر محصول  از بالابر خاص خود برای انتقال استفاده می شود.

دستگاه بالابر پودری

برای مثال: مواد گرانولی مانند حبوبات، خشکبار، غلات حجیم شده، چای، برنج، میوه خشک و … به وسیله ی بالابر کاسه ای و بالابر Z منتقل می شوند.

مواد پودری که خاصیت چسبندگی و چگالی بالایی دارند توسط بالابر پودری انتقال پیدا می کنند. در این بین برخی از ریز دانه ها مانند نمک و شکر با هر سه مدل بالابر قابل انتقال بوده و کاربر میتواند بنا به نیاز خود یکی از مدل های بالابر را انتخاب نماید.

سیستم عملکرد بالابر پودری یا ماردون اسکرو

ماردون اسکرو یا همان دستگاه بالابر پودری با سیستم چرخش یک ماردون درون لوله کار جابه جایی و انتقال مواد پودری را در ارتفاع (به صورت عمودی) و حتی افقی انجام می دهد. ظرفیت و کارایی این نمونه بالابر بر اساس قطر سیلندر و یا همان لوله که ماردون درون آن قرار میگیرد متغیر است.

حداکثر ارتفاع دستگاه بالابر پودری در بعضی محصولات 6 متر می باشد و اگر قصد داریم بیشتر از این ارتفاع، مواد را منتقل نماییم، این انتقال باید به صورت دو مرحله ای صورت گیرد.

دستگاه بالابر پودری یا ماردون اسکرو در صنایع غذایی

در صنایع غذایی وقتی صحبت از مصرف مواد خوراکی می شود قاعدتا می بایست اصول بهداشتی کاملا در آن رعایت شود. ما با در نظر گرفتن هر محصول نوع و متریال آن را مشخص می نماییم. سیلندر و ماردون در این صنعت به لحاظ اهمیت مصرف خوراکی بودن آن از استیل 304 و یا 316 استفاده می شود.

دستگاه بالابر پودری یا ماردون اسکرو در صنایع شیمیایی دستگاه فوق در صنایع شیمیایی نیز کاربرد به سزایی دارد و مواد پودری شیمیایی را در ظرفیت های مختلف منتقل می نماید.

ما برای پودرهای شیمیایی گرید مخصوص به خود را در نظر خواهیم گرفت و متریال استفاده شده در آن را بر اساس قابلیت خورندگی مواد شیمیایی استفاده می نماییم.

مشخصه های فنی دستگاه بالابر پودری یا ماردون اسکرو

در ابتدای ورودی این نمونه ماشین یک مخزن با ظرفیت مشخص و قابل تغییر تعبیه شده است که کار دپوی مواد را انجام می دهد.

مواد پودری نمی تواند دائم در حال چرخش و میکس باشد، چرا که حجم و تراکم مواد پودری با میکرون های پایین قابلیت حرکت را از مواد می گیرد.

بنابر این میکسر بر روی مخزن اولیه کار روان نمودن مواد را بر عهده دارد.

سیستم مگنت بالابر پودری یا ماردون اسکرو

در مخزن اولیه یک عملکرد جدا سازی در این هاپر قرار دارد، چرا که مواد، گاها پیش می آید که اجسام خارجی با قابلیت مگنت بودن را دارا می باشند ودر هنگام ورود به سیلندر ماردون اسکرو، از ورودشان جلوگیری می شود و همین طور یک توری برای اجسام درشت تر در آن جا گذاری شده است تا مانع ورود هرگونه جسم خارجی شود.

برای انتقال مواد پودری به دستگاه بسته بندی ادویه جات، دستگاه بسته بندی پودری، قوطی پر کن پودری ، کیسه پر کن پودری و دستگاه میکسر ریبون بلندر، دستگاه بالابر پودری یک انتقال دهنده کامل به شمار می رود.

زاگرس ماشین کرج مفتخر است که طراحی و ساخت بالابر پودری را در حجم، اندازه و ظرفیت های مختلف بنا به خواسته خریداران تولید نماید.

مشخصات فنی دستگاه بالابر پودری MAZ 103

عملکرد : الکترومکانیک

رنگ دستگاه : الکترواستاتیک پودری

برق مورد نیاز : تک فاز – سه فاز

برق مصرفی : 1.5 کیلو وات

جنس نوار :PVC

ظرفیت : 2000 الی 4000 کیلو گرم / یک شیفت کاری

وزن دستگاه : 130 کیلو گرم

ابعاد دستگاه : طول 150 عرض 100 ارتفاع 300 (متغیر)

ضخامت پرده های ماردون: 3 میلی متر

قطر لوله: 16cm

جنس لوله: استیل – گالوانیزه (بنا به سفارش)

جنس مخزن: استیل

قابلیت انتقال: در شیب 90 درجه و کمتر

قیمت دستگاه بالابر پودری

چنانچه برای خرید دستگاه بالابر پودری و نیز قیمت دستگاه سوال و یا نیاز به مشاوره داشتید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری:
0
دیدگاه‌های نوشته