زاگرس ماشین کرج

خط تولید چیپس سیب زمینی

دستگاه تولید چیپس سیب زمینی

ساخت ماشین آلات خط تولید چیپس سیب زمینی در ظرفیت های مختلف از کمترین تا بالاترین ظرفیت ممکن  به صورت سنتی نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در مجموعه زاگرس ماشین کرج تولید خواهد شد .

قیمت خط تولید چیپس سیب زمینی بر اساس ظرفیت تولید می باشد. تولید چیپس سیب زمینی بنابر شرایط استفاده و محبوبیت در بین کودکان و نوجوانان و حتی در سنین بالاتر یکی از خطوط تولید اصلی در صنایع غذایی محسوب می شود.

برای تولید چیپس سیب زمینی به روش های سنتی و نیمه اتوماتیک و صنعتی که تولید وحجم بالایی را در بر میگیرد مستلزم تجهیزات و ماشین آلات موازی با این خط تولید چیپس می باشد.

مراحل خط تولید

برای هر تولید ککنده قیمت تمام شده یک محصول و ارزش افزوده آن مهمترین موضوع برای انجام و راه اندازی آن خط تولید می باشد.

ابتدا در مرحله اول بعد از برداشت سیب زمینی محصول برای وارد شدن به پروسه تولید باید شستشوی اولیه شود.

سرند خاک گیر: در ابتدای این خط تولید یک دستگاه مجزا برای گرفتن خاک و کلوخه های چسبیده به سیب زمینی که برداشت شده است می باشد

کار سرند خاک گیر در خط چیپس سیب زمینی به این شکل می باشد که سیب زمینی هایی که گل و خاک دارند را در این دستگاه می ریزند توسط بالابر مخصوص حمل و انتقال برای خاک گیری برود تا با حرکت ویبره ای که دارد خاک و کلوخه های موجود را از سیب زمینی جدا کندو برای سورت و سایز بندی آماده شود. خروجی هایی در این دستگاه وجود دارد که خاک وکلوخ را از ان هدایت نموده وبه بخش کیسه گیری هدایت می کند.

بخش خروجی دیگر که برای محصول تعبیه شده است نیز محصول را برای مراحل بعد آماده می سازد.

سورتینگ

در تولید چیپس سیب زمینی ابعاد سیب زمینی هایی که برای چیپس شدن مورد نظر می باسد را باید جدا سازی نمود.

چرا که سایزهای متفاوت ریز ودرشت در ارائه خط می تواند کیفیت محصول نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

با دستگاه سورتینگ سیب زمینی می توان عمل جدا سازی و سایز بندی را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

جدا سازی سیب زمینی به ما این فرصت را میدهد تا فکر بهینه ای برای سیب زمینی های خیلی درشت و خیلی ریز بکنیم  .

مثلا :سیب زمینی های درشت را می توان وارد عرصه بازار فروش نمود و کوچک تر ها را هم برای خط تولید سالاد الویه آماده و عرضه کرد.

خط تولید چیپس سیب زمینی

سورتینگ

نوار بازبینی

بعد از اینکه عمل جدا سازی انجام شد نوبت به باز بینی و جدا سازی سیب زمینی های نسبتا خراب و فاسد شده است که این عمل نیز توسط یک نوار نقاله با دور متغییر برای انجام جدا سازی قرار داده شده است.

اپراتور دردو طرف این نوار قرار گرفته و به صورت چشمی و بازبینی انسانی سیب های کندیده و خراب و یا زدگی های  زیاد را جدا نموده.

خط تولید چیپس سیب زمینی

نوار بازبینی

دستگاه شستشو

بعد از نوار باز بینی در ادامه این خط چیپس سیب زمینی دستگاه شستشو اولیه قرار خواهد گرفت سیب زمینی هایی که  برای پخت  می روند باید قبل از کاری شسته وتمیز شوند ماشینمورد نظر با سیستم چرخشی که در آن وجود دارد عمل شستشوی سیب زمینی به خوبی انجام خواهد داد و کثیفی و کل گل و لای آن را از روی محصول بر می دارد.

و با نوار انتقال محصول به شستشوی ثانویه و مرحله آب کشی حرکت خواهد کرد.

این ماشین نیز باسیستم و مکانیزم خاصی که بر روی آن قرار دارد سیب زمینی را آبکش می نماید تا برای مرحله پوست گیری آماده شود.

خط تولید چیپس سیب زمینی

دستگاه پوست گیر

یک نوار بعد از شستشو وآبکشی قرار میگیرد تا سیب زمینی را برای پوست گیری انتقال دهد و دستگاه پوست کن سیب زمینی کار جدا سازی پوست روی آن را انجام میدهد چرا که برای تولید چیپس سیب زمینی نباید هیچگونه خرابی و پوست اضافه ای وجود داشته باشد برای اینکه در محصول نهایی تاثیر منفی ایجاد و رنگ چیپس را تیره خواهد کرد.

دستگاه پوست گیر

دستگاه اسلایسر

در این مرحله بعد از گذشتن از مراحل قبل باید شکل وفرم سیب زمینی را به صورت ورقه های گرد درآوریم که همان اسلایس و برش نامیده می شود.

در تولید چیپس سیب زمینی به شکل برش های گرد اهمیت یکنواخت بودن محصول در برش بسیار حائز اهمیت است.

هر گونه ضعف در این قسمت می تواند نشکلات زیادی در مراحل پخت ایجاد کند.

ضخامت یکسان در این دستگاه کمک به یکنواخت سرخ شدن سیب زمینی و یکنواخت بودن آن کند.

این ماشین با داشتن تیغه های از جنس فولاد استنلس استیل و تولید بالا در خط چیپس سیب زمینی قرار میگیرد.

دستگاه اسلایسر

دستگاه بلانچر گرم و سرد

بعد از قسمت اسلایس نمودن سیب زمینی دستگاه بلانچر گرم و بلانچر سرد قرار دارد کار این دستگاهها مکمل هم می باشد و جهت نشاسته گیری و آنزیم زدایی محصول پس از اسلایس در دستگاه اسلایسر کار شستن سیب زمینی برش خورده را انجام می دهد.

دستگاه بلانچر گرم و سرد

دستگاه نوار آبگیر و سانتی فیوژ

بعد از شستشو و آنزیم زدایی باید سیب زمینی برش خورده آب حاصل از شستشو را در روی بافت آن را جدا نمود تا برای پخت اماده گردد. این کار با دستگاه آبگیر و نوار آبگیر انجام می شود و در خط های سنتی معمولا از سانتی فیوژ استفاده می شود. به لحاظ قیمت پایین تر و در هر دو مورد این عمل لازمه برای ارائه تولید چیپس سیب زمینی می باشد.

دستگاه فر پخت

مهمترین قسمت خط تولید چیپس دستگاه فر پخت سیب زمینی می باشد  و این ماشین با چرخش روغن داغ و حرارت غیر مستقیم عمل آوری و سرخ نمودن اسلایس های سیب زمینی را اصطلاحا سرخ کرده و سیب زمینی عاری از هرگونه رطوبت و آغشته در روغن داغ  ترد و بسیار لذیذ خواهد شد.

سیستم کنترل دما و مکانیک این دستگاه کاملا اتوماتیک و هوشمند می باشد. وما می توانیم درجه حرارت و روند سرعت این ماشین را به دلخواه کند یا تند نماییم.

دستگاه فر پخت

دستگاه روغن گیر

وقتی که کار پخت انجام شد و ما توانستیم محصول مورد نظر را به دست آوریم از دستگاه فر پخت به صورت اتوماتیک بر روی نوار از جنس استنلس استیل محصول حرکت کرده و بر روی دستگاه روغن گیر انتقال پیدا خواهد کرد تا روغن باقی مانده بر روی چیپس سیب زمینی را به صورت نوار با فن و حرارت جدا نموده و روغن را برای انتقال به مخزن ذخیره هدایت نماییم. در این مرحله روغن های مازاد را جدا نموده تامحصولی یکدست و آماده برای مرحله ای پایانی قبل از بسته بندی چیپس سیب زمینی هدایت شود.

 دستگاه طعم زن

بنابر ذائقه مصرف کننده می توانیم چیپس تولید شده را به همراه طعم خوراکی آغشته نماییم از جمله سرکه نمکی و یا فلفلی و هر نوع طعم موجود در بازار  این طعم ها نیز به صورت پودری می باشند و دستگاه طعم زن چیپس سیب زمینی عمل پاشش بر روی محصول را انجام می دهد  وبا مکانیزم خاصی که در این طعم زن وجود دارد تمامی محصول را آغشته به طعم مورد نظر می گردد و آماده بسته بندی خواهد شد

دستگاه طعم زن

دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته بندی چیپس سیب زمینی نیز می تواند در ظرفیت های مختلفی بنا به تولید و ظرفیت خط تولید چیپس متغییر باشد.

و ما در انتهای این خط از بسته بندی چهار توزین و دستگاه بسته بندی دو توزین نیز استفاده خواهیم کرد . که متشکل از دستگاه بالابر  . دستگاه بسته بندی . دستگاه تاریخ زن حرارتی . دستگاه تزریق گاز ازت .نوار جلو بسته بندی چیپس سیب زمینی و سیستم فرم پاکت زن می باشد.

دستگاه بسته بندی چیپس توانایی بسته بندی در وزن های مختلف را دارا می باشد.

دستگاه بسته بندی چیپس

قیمت خط تولید

لطفا جهت خرید خط تولید و همچنین اطلاع از قیمت خط تولید چیپس سیب زمینی با مشاوران ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری: