زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

Search
تماس بگیرید همین حالا

خط تولید چیپس سیب زمینی [خانگی + صنعتی]

ساخت کارخانه چیپس با طراحی و راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی در انواع خانگی و صنعتی جزو خدمات تخصصی و ویژه زاگرس ماشین کرج می باشد. این مجموعه آماده راه اندازی انواع خطوط تولید چیپس در سراسر ایران می باشد. تمامی ماشین آلات کارخانه چیپس از نیمه صنعتی، صنعتی و کارگاهی با قیمت های مختلف (بر حسب نیاز مشتری) از خدمات حرفه ای این مرکز می باشد. 

نمایش ویدیو درباره راه اندازی خط تولید چیپس و کارخانه چیپس سازی

راه اندازی خط تولید چیپس

با کمک این مرکز نیازی به خرید و فروش خط تولید چیپس دست دوم نیست، زیرا این مجموعه با تخصص بالا و کیفیت عالی بهترین ماشین آلات خط تولید چیپس سیب زمینی را به شما تولید کنندگان گرامی عرضه می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر کافیست همین حالا با شماره گیری و یا ارسال پیام مستقیم در واتساپ از مشاوران ما کمک بگیرید.

راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی

مرحله 1) سورت و نگهداری سیب زمینی:

در ابتدای کار باید سیب زمینی ها را بر اساس سایز، اندازه، سلامت و… با دستگاه سورتینگ مرتب و سرت کنید. سپس آن ها را با توجه به شرایط محیطی، دما، نور، رطوبت، آلودگی و غیره نگهداری داری نمائید تا برای تولید چیپس آماده سازی شوند.

سرند و خاک گیر سیب زمینی

مرحله 2) دستگاه سرند خاکه گیر سیب زمینی:

جایگاه دستگاه سرند یا خاک گیر سیب زمینی در ابتدای خط تولید چیپس سیب زمینیمی باشد. گونی و کیسه های حجمی سیب زمینی به کمک نیروی انسانی بر روی الک این دستگاه ریخته می شود. این دستگاه مجهز به یک الک ویبراتوری است که سیب زمینی را از خاک و گل و کلوخ جدا می سازد.

مرحله 3) شست و شو:

پس از سرت و نگهداری نوبت به انتقال سیب زمینی ها به دستگاه شستشوی میوه می رسد. در این مرحله از خط تولید چیپس سیب زمینی ها را به داخل وان شستشو انتقال می دهید تا از آلودگی ها، گل و خاک، جوانه و… پاکسازی شوند. 

شستشوی سیب زمینی
دستگاه پوست گیر سیب زمینی

مرحله 4) پوست گیری:

در این مرحله از خط تولید چیپس سیب زمینی باید تمامی سیب زمینی ها با کمک دستگاه پوست گیر سیب زمینی، پوست گیری شوند. پوست کن سیب زمینی صنعتی و خانگی را با بهترین قیمت و کیفیت از زاگرس ماشین تهیه نمائید.

مرحله 5) برش با اسلایسر:

پس انجام مراحل اولیه نوبت یه برش دهی به سیب زمینی ها می رسد. دستگاه اسلایسر میوه مخصوص برش زدن سیب زمینی ها برای خط تولید چیپس سیب زمینی می باشد. برای اسلایس ها می توانید ضخامت مورد نظر خود را تنظیم کنید تا دستگاه به سرعت برش را شروع کند.

دستگاه برش سبزی و میوه

مرحله 6) نشاسته گیری:

پس از اسلایس نیاز است که نشاسته های موجود در اسلایس ها گرفته شود. برای این کار باید از دستگاه نشاسته گیر بلانچر استفاده نمائید. مهم ترین کاربرد دستگاه بلانچر استفاده از آن در خط تولید چیپس سیب زمینی، برای شست و شو و نشاسته گیری سیب زمینی می باشد.

مرحله 7) خشک کردن و بازبینی (دستچین):

پس از شستشو و اسلایس، در صورت نیاز می توانید اسلایس های سیب زمینی را برای آبگیری اولیه و خشک کردن به دستگاه نوار نقاله آبگیری انتقال دهید تا آب سطحی آن گرفته شود. این مرحله اختیاری است و انجام آن واجب و حتمی نیست. بستگی به نیاز و انتظارات شما از خط تولید چیپس سیب زمینی بستگی دارد. همچنین می توانید آبگیری را با نوار استیل آبگیر انجام دهید.

نوار آبگیر - نوار استیل آبگیر -
فرایر و سرخ کن صنعتی دستگاه تولید چیپس

 مرحله 8) تانک روغن یا فرایر:

حالا به اصلی ترین مرحله در خط تولید چیپس سیب زمینی رسیدیم. در این مرحله می بایست اسلایس ها را در مدت زمان معین (بسته به سایز و ضخامت اسلایس ها) سیب زمینی ها را به یک فرایر و یا تانک روغن برای سرخ کردن انتقال دهید تا در دما و حرارت معینی سرخ شوند.

مرحله 9) سرخ کردن چیپس یا پخت:

اگر از روش و دستگاه تانک روغن برای سرخ کردن چیپس استفاده می کنید در مرحله بعد نیاز به دستگاه فر پخت چیپس خواهید داشت. این دستگاه برای راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی در زاگرس ماشین طراحی و ساخته شده است.

تولید چیپس
طعم زن چیپس

مرحله 10) طعم پاشی:

در این مرحله که آخرین مرحله قبل از بسته بندی، در خط تولید چیپس می باشد، باید طعم های مورد نظر خود را به اسلایس های سیب زمینی یا چیپس بدهید. برای این کار از دستگاه طعم زن چیپس استفاده می شود.

مرحله آخر) بسته بندی چیپس:

مثل تمامی خطوط تولید، خط تولید چیپس سیب زمینی نیز نیاز به بسته بندی شدن با دستگاه بسته بندی چیپس دارد.

در حالت خانگی می توانید از دستگاه بسته بندی تک توزین استفاده نمائید.

در حالت نیمه صنعتی میتوانید از دستگاه دو توزین می توانید استفاده کنید.

در حالت صنعتی و یا کارخانه چیپس می توانید از دستگاه بسته بندی چهار توزین یا بیشتر، برای خط چیپس استفاده نمائید.

برای مشاوره و خرید تمامی ماشین آلات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی همین حالا با ما تماس بگیرید.

نکته: برای تولید چیپس میوه به دستگاه خشک کن میوه نیاز خواهید داشت.

ویدیو اول: فیلم خط تولید چیپس کارگاهی

در ویدئو زیر دو نمونه کار مختلف صنعتی از راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی برای شما آماده کرده ایم، تا کامل تر با نحوه عملکرد این نوع خطوط آشنا شوید:

ویدیو دوم: فیلم کارخانه چیپس سازی

در ویدیو زیر نیز می توانید عملکرد کارخانه چیپس سازی صنعتی را ملاحضه نمائید. برای دریافت ویدئو ها و عملکرد انواع ماشین آلات و دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی کاربردی در این خط را به صورت جداگانه از مشاوران و کارشناسان ما دریافت کنید.

ماشین آلات خط تولید چیپس سیب زمینی

راه اندازی خط تولید چیپس سیب زمینی نیاز به ماشین آلات، تجهیزات، مکان و قوائد خاصی دارد که در ادامه قصد داریم با معرفی آن ها، به شما در این زمینه کمک کنیم:

 1. نوار نقاله برای انتقال، بازبینی، دستچین و…
 2. دستگاه شستشوی میوه و سیب زمینی
 3. دستگاه بالابر
 4. دستگاه اسلایسر میوه
 5. نوار نقاله یا کانوایر
 6. ماشین حذف سیب زمینی های نا مرغوب
 7. دستگاه بسته بندی چیپس
 8. و…
ماشین آلات خط تولید چیپس

دستگاه چیپس ساز:

از دستگاه هایی که در صنعت تولید چیپس مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه چیپس ساز بسیار مهم است. این دستگاه، به طور خلاصه، وسیله ای است که به کمک آن می توان سیب زمینی را به شکل چیپس تهیه کرد. انواع مختلفی از دستگاه های چیپس ساز وجود دارد، از دستگاه های کوچک خانگی تا دستگاه های صنعتی که در کارخانه ها و واحدهای تولیدی استفاده می شوند.

خط تولید چیپس:

خط تولید چیپس مجموعه ای از دستگاه ها و تجهیزات است که به ترتیب مراحل تولید چیپس را انجام می دهند. این خط شامل دستگاه هایی مانند دستگاه تولید چیپس، دستگاه برش سیب زمینی، دستگاه ورقه کن سیب زمینی، دستگاه پنیر ساز و سایر تجهیزات مورد نیاز است. استفاده از خط تولید چیپس در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی باعث افزایش کارایی و بهبود کیفیت چیپس می شود.

قیمت دستگاه چیپس ساز:

قیمت دستگاه چیپس ساز بستگی به نوع و اندازه دستگاه، سطح صنعتی یا خانگی بودن آن، قدرت و کارایی دستگاه، برند سازنده و عوامل دیگری دارد. دستگاه های چیپس ساز نیمه صنعتی و صنعتی به طور معمول قیمت های بالاتری نسبت به دستگاه های خانگی دارند. همچنین، در هر صورت، برای خرید دستگاه چیپس ساز بهتر است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید. قیمت ها و ویژگی های مختلف دستگاه ها را مقایسه کرده و انتخاب مناسبی انجام داد.

دستگاه چیپس ساز صنعتی:

دستگاه چیپس ساز صنعتی، یک دستگاه بزرگ و پیچیده است که در کارخانه ها و واحدهای تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ها قابلیت تولید بالا را دارند و معمولاً با استفاده از فناوری های پیشرفته تولید می شوند. طراحی و ساخت دستگاه ها برای تهیه چیپس به صورت صنعتی و انبوه مورد استفاده قرار می گیرند. آن ها شامل قسمت هایی مانند دستگاه برش سیب زمینی، دستگاه شستشو و خشک کن سیب زمینی، دستگاه برش چیپس، دستگاه فرایندگری و دستگاه بسته بندی می شوند. این دستگاه ها عموماً به طور خودکار عمل می کنند و با سرعت بالا و کارایی بالا قابلیت تولید چیپس های با کیفیت را دارند.

دستگاه چیپس ساز خانگی:

دستگاه های چیپس ساز خانگی به صورت کوچکتر و ساده تر نسبت به دستگاه های صنعتی طراحی شده اند. آن ها عموماً برای استفاده در خانه ها و محیط های کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها معمولاً قابلیت برش سیب زمینی و پخت چیپس را دارند. اغلب این دستگاه ها دارای قابلیت های تنظیم دما، زمان پخت و ضخامت برش چیپس هستند تا بتوانید چیپس هایی با سلیقه خود تهیه کنید.

با توجه به نوع دستگاه چیپس ساز، قیمت آن متفاوت خواهد بود. دستگاه های چیپس ساز خانگی در بازار به قیمت های مختلفی عرضه می شوند و معمولاً قیمت آن ها در محدوده قابل قبولی قرار دارد. البته، برندهای معروف و دستگاه های با کیفیت بیشتر ممکن است قیمت های بیشتری داشته باشند. برای خرید دستگاه چیپس ساز و راه اندازی کارخانه چیپس یا کارگاهی بهتر است با ما تماس بگیرید و بر اساس اطلاعاتی که کارشناسان ما در زاگرس ماشین کرج ارائه می دهند قیمت، ویژگی ها و نظرات کاربران، نمونه کار ها و… را مقایسه کنید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

راه اندازی خط تولید چیپس خط تولید چیپس قیمت دستگاه چیپس ساز نیمه صنعتی دستگاه چیپس ساز صنعتی

دستگاه تولید چیپس سیب زمینی

ساخت ماشین آلات خط تولید چیپس سیب زمینی در ظرفیت های مختلف از کمترین تا بالاترین ظرفیت ممکن  به صورت سنتی نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در مجموعه زاگرس ماشین کرج تولید خواهد شد .

قیمت خط تولید چیپس سیب زمینی بر اساس ظرفیت تولید و نوع دستگاههای صنعتی مورد استفاده تعیین می شود. تولید این محصول بنابر شرایط استفاده و محبوبیت در بین کودکان و نوجوانان و حتی در سنین بالاتر یکی از خطوط تولید اصلی در صنایع غذایی محسوب می شود.

برای تولید به روش های سنتی، نیمه اتوماتیک و صنعتی که حجم بالایی را در بر می گیرد، مستلزم استفاده از تجهیزات و ماشین آلات با این خط می باشد.

معرفی تجهیزات و دستگاه ها در خط تولید چیپس

برای هر تولید کننده، قیمت تمام شده یک محصول و ارزش افزوده آن مهمترین موضوع برای انجام و راه اندازی آن خط تولید می باشد. ابتدا در مرحله اول بعد از برداشت سیب زمینی محصول برای وارد شدن به پروسه تولید باید شستشوی اولیه شود.

دستگاه سرند خاک گیر:

در ابتدای این خط تولید یک دستگاه مجزا برای گرفتن خاک و کلوخه های چسبیده به سیب زمینی که برداشت شده است می باشد. کار سرند خاک گیر در خط چیپس سیب زمینی به این شکل می باشد که سیب زمینی هایی که گل و خاک دارند را در این دستگاه می ریزند توسط بالابر مخصوص حمل و انتقال برای خاک گیری برود تا با حرکت ویبره ای که دارد خاک و کلوخه های موجود را از سیب زمینی جدا کندو برای سورت و سایز بندی آماده شود. خروجی هایی در این دستگاه وجود دارد که خاک وکلوخ را از ان هدایت نموده وبه بخش کیسه گیری هدایت می کند.

بخش خروجی دیگر که برای محصول تعبیه شده است نیز محصول را برای مراحل بعد آماده می سازد.

دستگاه سورتینگ:

در تولید چیپس سیب زمینی ابعاد سیب زمینی هایی که برای چیپس شدن مورد نظر می باسد را باید جدا سازی نمود.

چرا که سایزهای متفاوت ریز ودرشت در ارائه خط می تواند کیفیت محصول نهایی را تحت تاثیر قرار دهد.

با دستگاه سورتینگ سیب زمینی می توان عمل جدا سازی و سایز بندی را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

جدا سازی سیب زمینی به ما این فرصت را میدهد تا فکر بهینه ای برای سیب زمینی های خیلی درشت و خیلی ریز بکنیم  .

مثلا :سیب زمینی های درشت را می توان وارد عرصه بازار فروش نمود و کوچک تر ها را هم برای خط تولید سالاد الویه آماده و عرضه کرد.

خط تولید چیپس سیب زمینی

نوار بازبینی استبل:

بعد از اینکه عمل جدا سازی انجام شد نوبت به باز بینی و جدا سازی سیب زمینی های نسبتا خراب و فاسد شده است.

این عمل نیز توسط یک نوار نقاله با دور متغییر برای انجام جدا سازی قرار داده شده است.

اپراتور دردو طرف این نوار قرار گرفته و به صورت چشمی و بازبینی انسانی سیب های کندیده و خراب و یا زدگی های  زیاد را جدا نموده.

خط تولید چیپس سیب زمینی

دستگاه شستشو:

بعد از نوار نقاله باز بینی در ادامه این خط چیپس سیب زمینی دستگاه شستشو اولیه قرار خواهد گرفت.

سیب زمینی هایی که برای پخت می روند باید قبل از کاری شسته و تمیز شوند.

ماشین مورد نظر با سیستم چرخشی که در آن وجود دارد عمل شستشوی سیب زمینی به خوبی انجام خواهد داد و کثیفی و کل گل و لای آن را از روی محصول بر می دارد.

و با نوار انتقال محصول به شستشوی ثانویه و مرحله آب کشی حرکت خواهد کرد.

این ماشین نیز با سیستم و مکانیزم خاصی که بر روی آن قرار دارد سیب زمینی را آبکش می نماید تا برای مرحله پوست گیری آماده شود.

خط تولید چیپس سیب زمینی

دستگاه پوست گیر:

یک نوار بعد از شستشو وآبکشی قرار میگیرد تا سیب زمینی را برای پوست گیری انتقال دهد.

دستگاه پوست کن سیب زمینی کار جدا سازی پوست روی آن را انجام میدهد.

چرا که برای تولید چیپس سیب زمینی نباید هیچگونه خرابی و پوست اضافه ای وجود داشته باشد برای اینکه در محصول نهایی تاثیر منفی ایجاد و رنگ چیپس را تیره خواهد کرد.

دستگاه پوست گیر

دستگاه اسلایسر:

در این مرحله بعد از گذشتن از مراحل قبل باید شکل وفرم سیب زمینی را به صورت ورقه های گرد درآوریم که همان اسلایس و برش نامیده می شود.

در تولید چیپس سیب زمینی به شکل برش های گرد اهمیت یکنواخت بودن محصول در برش بسیار حائز اهمیت است.

هر گونه ضعف در این قسمت می تواند نشکلات زیادی در مراحل پخت ایجاد کند.

ضخامت یکسان در این دستگاه کمک به یکنواخت سرخ شدن سیب زمینی و یکنواخت بودن آن کند.

این ماشین با داشتن تیغه های از جنس فولاد استنلس استیل و تولید بالا در خط چیپس سیب زمینی قرار میگیرد.

دستگاه اسلایسر

دستگاه بلانچر گرم و سرد:

بعد از قسمت اسلایس نمودن سیب زمینی دستگاه بلانچر گرم و بلانچر سرد قرار دارد کار این دستگاهها مکمل هم می باشد و جهت نشاسته گیری و آنزیم زدایی محصول پس از اسلایس در دستگاه اسلایسر کار شستن سیب زمینی برش خورده را انجام می دهد.

دستگاه بلانچر گرم و سرد

دستگاه نوار آبگیر و سانتی فیوژ:

بعد از شستشو و آنزیم زدایی باید سیب زمینی برش خورده آب حاصل از شستشو را در روی بافت آن را جدا نمود تا برای پخت اماده گردد.

این کار با دستگاه آبگیر و نوار آبگیر انجام می شود و در خط های سنتی معمولا از سانتی فیوژ استفاده می شود.

به لحاظ قیمت پایین تر و در هر دو مورد این عمل لازمه برای ارائه تولید چیپس سیب زمینی می باشد.

دستگاه فر پخت چیپس:

مهمترین قسمت خط تولید چیپس دستگاه فر پخت سیب زمینی می باشد.

این ماشین با چرخش روغن داغ و حرارت غیر مستقیم عمل آوری و سرخ نمودن اسلایس های سیب زمینی را اصطلاحا سرخ کرده و سیب زمینی عاری از هرگونه رطوبت و آغشته در روغن داغ  ترد و بسیار لذیذ خواهد شد.

سیستم کنترل دما و مکانیک این دستگاه کاملا اتوماتیک و هوشمند می باشد.

ما می توانیم درجه حرارت و روند سرعت این ماشین را به دلخواه کند یا تند نماییم.

دستگاه فر پخت

دستگاه روغن گیر:

وقتی که کار پخت انجام شد و ما توانستیم محصول مورد نظر را به دست آوریم، از دستگاه فر پخت چیپس استفاده میکنیم.

به صورت اتوماتیک بر روی نوار از جنس استنلس استیل محصول حرکت کرده و بر روی دستگاه روغن گیر انتقال پیدا خواهد کرد تا روغن باقی مانده بر روی چیپس سیب زمینی را به صورت نوار با فن و حرارت جدا نموده و روغن را برای انتقال به مخزن ذخیره هدایت نماییم.

در این مرحله روغن های مازاد را جدا نموده تا محصولی یکدست و آماده برای مرحله ای پایانی قبل از بسته بندی چیپس سیب زمینی هدایت شود.

 دستگاه طعم زن چیپس:

بنابر ذائقه مصرف کننده می توانیم چیپس تولید شده را به همراه طعم خوراکی آغشته نماییم از جمله سرکه نمکی و یا فلفلی و هر نوع طعم موجود در بازار  این طعم ها نیز به صورت پودری می باشند و دستگاه طعم زن چیپس سیب زمینی عمل پاشش بر روی محصول را انجام می دهد  وبا مکانیزم خاصی که در این طعم زن وجود دارد تمامی محصول را آغشته به طعم مورد نظر می گردد و آماده بسته بندی خواهد شد

دستگاه طعم زن

دستگاه بسته بندی چیپس:

دستگاه بسته بندی چیپس سیب زمینی نیز می تواند در ظرفیت های مختلفی بنا به تولید و ظرفیت خط تولید چیپس متغییر باشد.

و ما در انتهای این خط از بسته بندی چهار توزین و دستگاه بسته بندی دو توزین نیز استفاده خواهیم کرد.

این دستگاه ها متشکل از دستگاه بالابر، دستگاه بسته بندی، دستگاه تاریخ زن حرارتی، دستگاه تزریق گاز ازت، نوار جلو بسته بندی چیپس سیب زمینی و سیستم فرم پاکت زن می باشد.

دستگاه بسته بندی چیپس توانایی بسته بندی در وزن های مختلف را دارا می باشد.

دستگاه بسته بندی چیپس

قیمت خط تولید چیپس سیب زمینی

هزینه و قیمت راه اندازی خط تولید چیپس در زاگرس ماشین کاملا مقرون به صرفه است.

تمامی ماشین آلات این مرکز از تولید به مصرف می باشد و طور مستقیم از کارخانه خریداری می کنید.

لطفا جهت خرید خط تولید و همچنین اطلاع از قیمت خط تولید چیپس سیب زمینی با مشاوران ما در تماس باشید.

برای خرید تمامی ماشین آلات صنعتی و یا راه اندازی خط تولید چیپس، خط تولید پفک، خط تولید قند، دستگاه های بسته بندی و… ما همراه شما هستیم.

خط تولید چیپس با دستگاه ساخت چیپس در کارخانه تولید چیپس چی توز و مز مز

تولید چیپس خانگی – خط تولید چیپس کارگاهی – خط تولید چیپس صنعتی هرکدام سرمایه خاص خود را نیاز دارد. بهتر است شرایط خود را به کارشناسان ما اعلام کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.

هر یک کیلو سیب زمینی معمولا بین 160 تا 170 گرم چیپس تولید می شود. یعنی هر یک کیلو چیپس مساوی است با 6 کیلو سیب زمینی.

برای بررسی هزینه و قیمت راه اندازی خط تولید چیپس باید ابتدا موارد مختلفی را بررسی کنید اعم از: میزان تولید، فضا، تجهیزات، سرعت تولید و… که برای این کار می توانید پس از خواندن این مقاله با ما تماس بگیرید.

سیب زمینی از اصلی ترین مواد اولیه تولید چیپس است اما در کنار آن روغن گیاهی، طعم دهنده ها، نگهدارنده های مجاز و… نیز جزئی از ترکیبات آن می باشد.

4.7/5 - (25 امتیاز)

10 پاسخ

 1. خط تولید چیپس خلال هم همین دستگاه ها رو نیاز داره؟

 2. خط تولید چیپس خانگی در مقیاس کوچیک در حد یه کارگاه مثل پارکینگ چقدر هزینه می بره؟

 3. سلام دوست عزیز بله با توجه به نوع محصولتون

 4. سلام-لطفا برای بررسی قیمت خط تولید چیپس خانگی با شماره 09123634345 تماس بگیرید.

 5. درود ،بهزاد هستم،
  خط تولید چیپس خانگی در مقیاس کوچیک و خط تولید خلال سیب زمینی خانگی در حد یه کارگاه مثل پارکینگ چقدر هزینه می بره؟
  ۰۹۰۲۹۲۲۲۳۲۳
  با تشکر

 6. سلام وقت بخیر با این شماره تماس بگیرید 09123634345

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *