زاگرس ماشین کرج

دستگاه کانوایر

دستگاه کانوایر یا نوار نقاله چیست و چگونه کار می کند ؟

از  کانوایر (Conveyor) برای انتقال محصولات در کارخانجات مختلف استفاده می شود ، نوار نقاله مناسب برای انواع شیرینگ پک، پرکن مایعات و بسیاری از خط های تولیدی می باشد. دستگاه کانوایر جزئی از سیستم های انتقال مواد در صنعت تولیدی بوده و جزو فناوری های مدرن می باشد و دامنه کاربرد آن ها از صنایع کوچک تا صنایع بزرگ است. نوار نقاله همان خطوطی است که مواد و کالاهای مختلف را بین دستگاه ها یا اپراتورها به گردش درمی آورد.

دستگاه کانوایر یا نوار نقاله

به طور کلی نوار نقاله با استفاده از یک الکتروموتور به حرکت در می آید و با استفاده از یک تسمه یا زنجیر حلقه ای کالاها را از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل می نماید. کمربند نوار نقاله به صورت سراسری یا شبکه ای نصب شده و به چند نوار نقاله به صورت شبکه ای در یک سالن به هم متصل می شوند.

قرقره نوار نقاله وسیله ای مکانیکی است و از پوسته های نورد شده با دیسک های انتهایی منعطف تولید می شوند و باعث راهبری کمربند نوار نقاله می شوند.

دستگاه کانوایر یا نوار نقاله با توجه به کارکرد یا نوع موادی که توسط آنها حمل می گردد به انواع مختلفی تقسیم می شوند :

کانوایر حمل بسته و کیسه

از این مدل دستگاه ها برای حمل بسته و کیسه در صنایع غذایی، دارویی و پتروشیمی در ابعاد مختلف به کار برده می شود و دارای مکانیزم تسمه و درام استوانه ای برای حمل کالا می باشد.

کانوایر حمل مواد فله ای

از دستگاه کانوایر حمل مواد فله در صنایع فولاد، پتروشیمی، سیمان و معاد استفاده می شود و دارای مکانیزم تسمه انعطاف پذیر و رولرهای زاویه دار می باشد. طول این دستگاه ها می تواند بسیار زیاد و گاه به کیلومتر هم می رسد.

کانوایر زمینی

از این مدل دستگاه ها برای انتقال کالاهای حجیم و سنگین همانند خودرو یا جعبه های بزرگ استفاده می گردد.

کانوایر هوایی

از این برای انتقال قطعات معلق همانند بدنه خودرو  و قطعات آن و عمدتاً در صنعت خودروسازی استفاده می گردد.

دستگاه کانوایر بالابر

از این مدل دستگاه ها در صنعت معادن و صنعت فولاد استفاده شده و با داشتن قاشقک هایی که نوعی خاص از زنجیر وصل است مواد را از سطحی به سطح دیگر می رساند.

کانوایر زنجیری

از این مدل دستگاه به چندین روش طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً برای حمل پالت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

رولر کانوایر

از این مدل دستگاه ها برای جابجایی اجسام با استفاده از رولرها و با سر خوردن جنس روی رولرها جابجا می گردد. این مدل دستگاه می تواند موتوردار یا بدون موتور باشد.

اسکروکانوایر

از این مدل دستگاه ها برای انتقال مواد فله با کمک چرخش یک ماردون به سمت جلو استفاده می شود. این مدل کانوایر برخلاف نوع تسمه ای یا رولیکی فقط قابلیت انتقال مواد فله یا پودری را دارد.

طراحی دستگاه کانوایر در زاگرس ماشین کرج با استفاده از استانداردهای بین المللی انجام شده و براساس نیاز شما می توانیم کانوایر مورد استفاده در صنایع غذایی را طراحی و پیاده سازی کنیم.

تمامی دستگاه های تولید شده در زاگرس ماشین کرج دارای 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

شما هم اکنون می توانید جهت دریافت مشاوره ، لیست قیمت و سفارش نوار نقاله یا دستگاه کانوایر با شماره های 02634716956 و یا از طریق واتس اپ با شماره 09309958589 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری: