زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

Search
تماس بگیرید همین حالا

یک دستگاه بسته بندی، مانند یک ماشین، نیاز به نگهداری دوره‌ای و منظم و صحیح دارد. با این کار  از تولید بهینه و حداکثر اثربخشی کلی تجهیزات اطمینان حاصل می کنید. فرموله کردن و مهمتر از آن رعایت برنامه نگهداری پیشگیرانه پس از نصب دستگاه بسته بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. برنامه تعمیر و نگهداری صحیح دستگاه بسته بندی برای جلوگیری از مشکلات جزئی و بلایای بزرگ طراحی شده است و در نتیجه زمان خرابی برنامه‌ریزی نشده را کاهش می‌دهد.

تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی

5 نکته تخصصی برای تعمیر و نگهداری صحیح دستگاه بسته بندی

در ادامه 5 نکته تخصصی برای تعمیر و نگهداری صحیح ماشین بسته بندی را بیان می کنیم:

1. داشتن روتین و برنامه تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی

نمونه‌هایی از روتین های نگهداری پیشگیرانه از خرابی ها عبارتند از:

  • بازرسی ماشین
  • نظارت و تعویض منظم قطعات سایش
  • اطمینان از نگهداری قطعات با سایش بالا در انبار
  • روغن کاری دستگاه

این فعالیت‌های تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی برای پیشگیری از خرابی های احتمالی، اغلب به سطح بالاتری از آموزش فنی و تخصص نیاز دارد. به همین دلیل فقط باید توسط پرسنل مجرب و آموزش دیده یا یک تکنسین خدمات معتبر از سازنده دستگاه بسته بندی انجام شود. متخصصان برتر، برنامه‌های حسابرسی خدمات تعمیر و نگهداری صحیح دستگاه بسته بندی را به صورت پیشگیرانه، با بازدید‌های برنامه‌ریزی شده منظم در محل که متناسب با نیاز‌های کسب و کار فردی شما هستند، ارائه می‌دهند. تا به بسته بندی خاص و خلاقانه خود توسط این دستگاه جادویی بپردازید و مشکلی در این کار وجود نداشته باشد.

2. مراقبت و نگهداری هنگام کار با دستگاه توسط اپراتور

مهندسان همچنین جفت کردن تکالیف عمیق‌تر مرتبط با تعمیر و نگهداری ماشین بسته بندی را با فعالیت‌های ساده‌تر و مبتنی بر وظیفه که در فواصل منظم توسط اپراتورهای دستگاه صورت می گیرد را توصیه می کنند.

با استفاده از چک لیست تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی ، اپراتورها وظایفی را بر عهده دارند که باید در فواصل زمانی روزانه، هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالانه انجام دهند. این وظایف اغلب حاوی نشانه‌های بصری ساده هستند و از آنجایی که اپراتورها با کارهای تعمیر و نگهداری مکرر با ماشین آشنا می‌شوند، اغلب می‌توانند قبل از بازدید از زمان‌بندی‌شده تکنسین ها تشخیص دهند که چه زمانی مشکلی برای دستگاه رخ داده است.

3. درخواست پشتیبانی از زاگرس ماشین کرج

وقتی دستگاه بسته بندی شما خراب است، هر ثانیه مهم است. در حالت ایده آل، قبل از خرید یک قطعه تجهیزات، بهتر است با متخصصین و یا پشتیبانی دستگاه تماس بگیرید تا متخصصان ما در زاگرس ماشین کرج در این مسیر شما را راهنمایی کنند. برای اطلاع از روش های تماس و هزینه های مربوطه وارد صفحه تماس با ما شوید.

در صورت ارتباط با ما و درخواست تعمیر و نگهداری از دستگاه بسته بندی خود توسط زاگرس ماشین کرج: یک شخص واقعی به تماس یا ایمیل شما پاسخ می دهد. در صورت امکان اگر مشکل شما دارای قابلیت تشخیص و عیب یابی از راه دور باشد در اینصورت بیشتر مشکلات معمول بدون بازدیدهای غیرضروری و پرهزینه در محل رفع خواهد شد. اما اگر نیاز به عیب یابی و تعمیر در محل باشد متخصصین ما برای تعمیر ماشین بسته بندی در محل عازم خواهند شد.

همه‌گیری COVID -19 در سال 2020 به طور چشمگیری نیاز به قابلیت‌های خدمات از راه دور را برجسته کرد، زیرا بسیاری از شرکت‌ها سفرهای تجاری را برای ماه‌ها به حالت تعلیق درآوردند. جلسات مجازی و تماس‌های ویدئو کنفرانس به سرعت به‌عنوان لطفی که موجب صرفه‌جویی می‌شود، پدیدار شد و این امکان را داد تا عیب‌یابی دستگاه بسته بندی از راه دور انجام گیرد.

4. لیست قطعات یدکی خود را بشناسید

پس از خرید دستگاه بسته بندی ، ما لیست قطعات یدکی توصیه شده را در اختیار شما قرار خواهیم داد. این لیست بر اساس فرسودگی به کلاس قطعه تقسیم می شود تا بتوانید موجودی قطعات خود را به صورت استراتژیک برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، انواع قطعات یدکی به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

  • الف – قطعات سایش بالا: این قطعات چرخه عمر کوتاه تری دارند یا اقلام استاندارد نیستند و زمان تحویل طولانی دارند.
  • ب – قطعات سایش متوسط: این قطعات چرخه عمر طولانی تری دارند و ممکن است هرگز خراب نشوند.
  • ج – قطعات کم سایش: این قطعات هرگز نباید خراب شوند.

همیشه توصیه می شود قطعات با سایش بالا را در انبار نگهداری کنید. آخرین کاری که می خواهید برای تعمیر و نگهداری دستگاه بسته بندی در زمانی که دستگاه شما از کار افتاده است انجام دهید این است که منتظر بمانید تا قطعه ساخته یا ارسال شود. هر دقیقه ای که دستگاه شما در طول ساعات تولید کار نمی کند، پول هدر می رود.

تعمیر دستگاه بسته بندی

5. برنامه ریزی برای ارتقاء و منسوخ شدن دستگاه

به ناچار، تجهیزات بسته بندی و نرم افزار های آن نیاز به ارتقاء و گاهی اوقات جایگزینی دارند. زمانی که یک ماشین یا جزء خاص دستگاه منسوخ می شود و دیگر پشتیبانی نمی شود. این روزها فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و تجهیزات بسته بندی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. یکی از موارد مهم که باید در تعمیر و نگهداری صحیح دستگاه بسته بندی رعایت شود بررسی و برنامه ریزی برای ارتقاء می باشد.

ارتباط خود را با سازنده دستگاه بسته بندی خود حفظ کنید تا از ارتقای تجهیزات ضروری یا توصیه شده مطلع شوید. در صورت حذف تدریجی قطعه خاص تجهیزات شما از اطلاع رسانی اطمینان حاصل کنید. اگر چنین است، برای تعمیر دستگاه بسته بندی یک برنامه فعال برای ارتقا یا جایگزینی ماشین آلات، قطعات یا نرم افزار خود تدوین کنید. قیمت دستگاه بسته بندی نسبت به دیگر تجهیزات با ارزش تر است و با این کار می توانید زمان خرابی را به حداقل برسانید.

4/5 - (8 امتیاز)