زاگرس ماشین کرج

زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

تماس بگیرید همین حالا

دستگاه تولید بطری پلاستیکی | خط تولید بطری (پت یا PET)

Home » خط تولید » دستگاه تولید بطری پلاستیکی | خط تولید بطری (پت یا PET)

تولید بطری پلاستیکی یکی از کسب و کار ها و پرسودترین خط تولید در ایران است که با سرمایه کم به صورت زود بازده می توان راه اندازی نمود. همچنین دستگاه تولید بطری پلاستیکی یا دستگاه پت یکی از ماشین آلات مورد نیاز در کارخانه و خط تولید آب معدنی و نوشابه می باشد. قبل از استفاده از دستگاه بسته بندی آب معدنی و انواع دستگاه شیرینگ پک نیاز است که بطری ها را توسط دستگاه بطری بادکن یا بطری ساز تولید کرد سپس توسط دستگاه بطری پر کن و دیگر ماشین آلات، دیگر مراحل تولید را طی نمود.

البته بسیاری از کارخانه جات، خصوصا خطوط تولید خانگی به دلیل صرفه جویی در فضا و زمان، برای بسته بندی آب معدنی ترجیح می دهند این بطری ها را به صورت سفارشی و یا آماده توسط تولیدکنندگان بطری های پلاستیکی خریداری نمایند و فقط مراحل پر کردن و بسته بندی را طی نمایند. در نتیجه به دلیل خرید بطری پت توسط کارخانجات و تولیدی ها، ساخت بطری پلاستیکی توسط دستگاه بطری سازی یکی از پرسود ترین خط تولید در ایران تبدیل شده است.

دستگاه تولید بطری سازی و خط تولید بطری پلاستیک پت ساز

انواع دستگاه تولید بطری پلاستیکی

بطری هایی که امروزه به پت معروف هستند توسط انواع دستگاه تولید بطری پلاستیکی که به دستگاه بطری بادکن شناخته شده اند، تولید می شوند. همانطور که گفته شد در خطوط تولید آب و نوشابه، قبل از استفاده از دستگاه شیرینگ پک بطری نیاز به دستگاه تولید پت خواهیم داشت. برای راه اندازی خط بطری سازی این مقاله را تا انتها مطالعه نمائید.

به طور کلی 3 نوع دستگاه تولید بطری پلاستیکی و بطری بادکن وجود دارد که عبارتند از بطری ساز های دستی، بطری باد کن های نیمه اتوماتیک و دستگاه بطری ساز تمام اتومات که هر دستگاه ساخت بطری پلاستیکی دارای 3 بخش است:

  1. کوره برای داغ کردن و حرارت دادن به پریفرم،
  2. بخش بادکن و کمپرسور هوا جهت تولید بطری،
  3. دستگاه لیبل زن جهت برچسب زدن به بطری.

قیمت دستگاه تولید بطری پلاستیکی

یک نوع دیگر از دستگاه بطری سازی که معمولا برای تولید بطری مواد شوینده استفاده می شود، دستگاه پلاستیک بادی نام دارد. اما بد نیست بدانید که قیمت دستگاه تولید بطری پلاستیک گران تر از دیگر دستگاه های تولید بطری پلی اتیلن می باشد. قیمت دستگاه بطری ساز را از طریق مرکز دستگاه بسته بندی زاگرس ماشین استعلام نمائید. برای اینکار کافیست تا همین حالا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و علاوه بر استعلام از خدمات مشاوره تخصصی و رایگان توسط کارشناسان بهره ببرید!

خط تولید بطری پلاستیکی (بطری پت)

بر فرض مثال اگر قصد راه اندازی خط تولید بطری پلاستیکی نوشابه و آب معدنی را دارید نیاز است تا توسط دستگاه تزریق پریفرم اندازه مختلف بطری را توسط قالب های گوناگون بکار برد. سپس نیاز دارید تا به کمک دستگاه تزریق پلاستیک درب بطری ها را تولید کنید. در مرحله بعدی باید با دستگاه بطری بادکن پریفرم توسط کمپرسر هوای بکار گرفته شده در دستگاه با حرارت این بطری ها را تولید کنید. در نهایت می توانید به کمک انواع قالب ها، سایز ها و اندازه های مد نظرتان را به بطری ها بدهید. در آخرین مرحله می توان گفت که این بطری های توسط دستگاه تولید بطری پلاستیکی تولید شده اند.

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از دستگاه بطری پرکن نیاز به تولید بطری خواهد بود!

دستگاه تولید بطری پلاستیکی در خط تولید بطری پت

ماشین آلات مورد نیاز در خط تولید بطری

استفاده از کدام ماشین آلات و دستگاه ها برای تولید بطری پلاستیکی نیاز است:

دستگاه بادکن پریفرم

یکی از ماشین آلات مورد نیاز و دستگاه تولید بطری پلاستیکی است. کار اصلی این دستگاه، تبدیل پریفرم به بطری پلاستیک است. نحوه عملکرد این دستگاه به این صورت است که با استفاده از دما و حرارت پریفرم تولید شده از پلاستیک را تبدیل به انواع بطری می نماید.

دستگاه تولید درب بطری

دستگاه تولید درب بطری های پلاستیکی نیز با توجه به ابعاد و اندازه قالب بطری و تعداد حفره هایی که سر بطری دارد، انواع درب های بطری را تولید می کند. آن اقدام به ایجاد درب می کند. دستگاه و خط تولید درب بطری پلاستیکی می تواند یک کسب و کار جدا از تولید بطری نیز باشد.

دستگاه قالب زنی بطری

یکی دیگر از موارد مهم در تولید بطری، شکل و اندازه قالب بطری است. طراحی قالب بطری می تواند به صورت سفارشی و طرح های مد نظر شما باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مارا در شبکات اجتماعی دنبال کنید
آخرین مقالات
مطالب بیشتر
جدید ترین پست ها
خط تولید سبزیجات خشک
خط تولید سبزی خشک

راه اندازی خط تولید سبزی خشک کارگاهی – خانگی – صنعتی یکی از بهترین و تخصصی ترین خدمات مرکز زاگرس ماشین کرج است. این مرکز

راه اندازی خط تولید میوه خشک در ایران
خط تولید میوه خشک

صرف نظر از فصل یا شرایط، میوه های خشک همیشه جایگاه ویژه ای را در هر خانواده ای به خود اختصاص داده اند. آنها معمولاً