طراحی سایت وردپرس seo طراحی سایت با وردپرس گیاه و دانه جو (آشنایی با خواص انواع جو) | آشنایی با ج

زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

تماس بگیرید همین حالا

گیاه و دانه جو (آشنایی با خواص انواع جو)

Home » اطلاعات مفید » گیاه و دانه جو (آشنایی با خواص انواع جو)

جو دانه ای است که برای اولین بار 10000 سال پیش در اوراسیا کشت و برداشت شد. از زمانی که مردم جوامع کشاورزی را ایجاد و توسعه دادند، این امر به بخشی از چرخه غذایی آنها تبدیل شده است.

جو دانه جو دوسر گیاه جو
تفاوت جو و چو دوسر

جو یک گیاه است. از دانه جو برای تهیه دارو استفاده می شود.

جو دارای سبوس، ساقه و هسته دانه جو می باشد که توسط دستگاه پوست گیر جو جداسازی می شود.

جو برای کاهش قند خون، فشار خون و کلسترول و برای کاهش وزن استفاده می شود. همچنین برای مشکلات گوارشی از جمله اسهال، درد معده و شرایط التهابی روده استفاده می شود.

برخی افراد از دانه جو برای افزایش قدرت و استقامت استفاده می کنند. کاربردهای دیگر شامل پیشگیری از سرطان و درمان مشکل ریوی به نام برونشیت است.

جو را برای درمان جوش به پوست می مالند.

در غذاها از جو به عنوان منبع ویتامین ها، کربوهیدرات ها، پروتئین ها و روغن های چرب استفاده می شود.

در تولید، جو به عنوان یک دانه غذایی، شیرین کننده طبیعی و به عنوان یک ماده برای دم کردن آبجو و تولید مشروبات الکلی استفاده می شود.

جو همانند میوه خشک دارای مواد مغزی و فیبری است.

انواع جو

در این مقاله به جو پوست کنده می پردازیم که به جو پوست کنده نیز معروف است. جو پوست کنده یک دانه کامل است. روشی را طی می کند که پوشش غیر خوراکی خود را بدون برداشتن سبوس از بین می برد. انواع مختلفی از جو وجود دارد، مانند جو مرواریدی که از آنجایی که سبوس خود را از دست داده، ارزش غذایی کمتری دارد. سبوس جو همانند سبوس گندم دارای خواص بسیاری است. در نتیجه بهتر است جو پوست کنده را بلعیده شود. عیب جو پوست کنده این است که زمان پخت آن بیشتر است.

دانه های جو را توسط دستگاه کیسه پر کن به صورت حجمی بسته بندی می کنند.

دانه جو دو سر

دانه جو دو سر غلاتی است که از خاور نزدیک سرچشمه گرفته و به خاورمیانه و اروپا گسترش یافته است. بلغور جو دوسر و جو دوسر نورد شده رایج ترین شکل های جو دوسر فرآوری شده هستند. جو دوسر در آب و هوای معتدل بهترین رشد را دارد و کشورهایی که بیشترین پرورش جو را دارند روسیه و کانادا هستند.

جو دوسر منبع بسیاری از وعده های غذایی مختلف است ، از جمله جو دوسر، بلغور جو دوسر، آرد جو دوسر، شیر جو دوسر و غیره. علاوه بر مصارف انسانی، جو دوسر در خوراک گاو نیز استفاده می شود.

همچنین ممکن است از جو برای تهیه نوشیدنی استفاده شود. یکی از برجسته ترین کاربردهای جو دوسر، تهیه بلغور جو دوسر است که دم کرده تیره است. جو دوسر در تولید سایر نوشیدنی های الکلی از جمله ویسکی استفاده می شود.

تفاوت جو با جو دو سر

در این مقاله، تفاوت بین جو و جو دوسر از لحاظ محتوای تغذیه‌ای، کاهش وزن و رژیم غذایی و تأثیرات سلامتی را مورد بحث قرار خواهیم داد. جو و جو دوسر هرد توسط دستگاه آسیاب غلات ، آسیاب می شوند.

فرق جو با جو دوسر چیست؟

هر دوی این غذاها بر اساس طعم، مدت زمان ماندگاری، قیمت و مصرف جهانی آشپزی تفاوت های کلی دارند.

برای بسته بندی جو از دستگاه بسته بندی زاگرس ماشین استفاده نمائید.

طعم

جو طعم نسبتاً شیرین تری نسبت به سایر غلات دارد. علاوه بر آن، طعم آجیلی نیز دارد. پخت جو حدود 30 دقیقه طول می کشد. از طرفی جو دوسر از نظر طعم نسبتا تلخ و خاکی است. آنها همچنین با میوه ها یا شکلات هایی که در بسته بندی های آماده عرضه می شوند مرتبط هستند. مانند جو، پخت جو دوسر حدود 30 دقیقه طول می کشد. توجه به این نکته مهم است که جو دوسر خرد شده یا سایر جوها مانند بلغور جو دوسر سریعتر آماده می شوند و به 30 دقیقه زمان نیاز ندارند.

ماندگاری

هر دو غلات هستند که اگر به درستی در یک منطقه خشک و تاریک در ظروف مناسب نگهداری شوند، می توانند یک سال و حتی بیشتر دوام بیاورند.

قیمت

قیمت های مشابهی دارند . به طور کلی، جو ممکن است ارزان تر از جو باشد. با این حال، تفاوت بی ربط است.

دنیای آشپزی

جو یک دانه غلات مانند جو دوسر است که کاربردهای وسیعی در دنیای آشپزی دارد . جو را می توان در آشپزی، تهیه الکل استفاده کرد. می توان از آن در خورش، فرنی و حتی تهیه نان استفاده کرد. جو دوسر آماده سازی های رایجی دارد، اما یکی از اهمیت های دیگر این است که جو دوسر بدون گلوتن است و می تواند به عنوان جایگزینی برای پخت و پز برای افرادی که از عدم تحمل گلوتن رنج می برند استفاده شود.

مقایسه محتوای غذایی

در این مقایسه محتوا، تفاوت بین محتوای غذایی این دو غذا را با توجه به 100 گرم از هر کدام مورد بحث قرار خواهیم داد. همچنین مهم است که این مقادیر برای جو و جو نپخته باشد.

شاخص گلیسمی

جو دارای شاخص قند خون یا گلیسمی کمتری نسبت به جو است. جو به عنوان غذای با شاخص گلیسمی پایین طبقه بندی می شود ، در حالی که جو دوسر به عنوان غذای با شاخص گلیسمی متوسط ​​طبقه بندی می شود. جو دوبرابر جو دارای شاخص گلیسمی است.

کالری

جو دوسر نسبت به جو کالری بیشتری دارد، اگرچه ذکر این نکته ضروری است که هر دو کالری بالایی دارند.

الیاف

هر دو غذا سرشار از فیبر هستند. با این حال، جو از نظر فیبر غنی‌تر است و تقریباً 1.7 برابر بیشتر از جو دوسر فیبر دارد.

پروتئین

جو دو سر حاوی پروتئین بیشتری نسبت به جو است. توزیع پروتئین نیز در هر دو این غذاها زیاد است. در مورد جو، گلوتن بالاترین پروتئین موجود است و در مورد جو، آونالین است.

چربی ها

جو حاوی مقادیر بیشتری چربی نسبت به جو است. آنها تقریباً به طور مساوی بین چربی های اشباع، تک غیراشباع و چند غیراشباع توزیع می شوند. در جو دوسر تقریباً سه برابر بیشتر از جو چربی موجود است.

مواد معدنی

در این قسمت، زمانی که درصد هر ماده معدنی را با توجه به مقدار توصیه شده روزانه می دهیم، 300 گرم از هر غذا را در نظر می گیریم.

جو در مقایسه با جو از نظر انواع مواد معدنی غنی‌تر است و جو دوسر بیش از 100 درصد از مقدار توصیه شده روزانه مواد معدنی زیر ، فسفر، روی، مس، منیزیم و آهن را تامین می‌کند. جو دوسر از نظر پتاسیم نیز غنی تر است. البته ذکر این نکته ضروری است که جو بیش از 100 درصد از مقادیر توصیه شده روزانه مواد معدنی زیر، فسفر، مس و آهن را نیز تامین می کند.

در زیر نموداری وجود دارد که نمایه های معدنی مقایسه ای هر دو غذا را نشان می دهد.

تفاوت جو و جو دوسر
تفاوت جو و جو دوسر

کاهش وزن و رژیم های غذایی جو و جو دوسر

جو به دلیل داشتن فیبر زیاد، احساس سیری می کند. این بدان معناست که شما ممکن است کمتر غذا بخورید و احساس سیری بیشتری داشته باشید، که ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

رژیم جو: برخی از افراد رژیم جو را که بیشتر از فرنی های جو تشکیل شده است، امتحان کرده اند و ادعا می کنند که در 7 روز تا 4 کیلوگرم وزن کم کرده اند. با این حال، این رژیم ها محدود هستند و ممکن است منجر به سوء تغذیه شود.

تاثیرات جو در پرورش اندام و بدنسازی: کربوهیدرات های جو به آرامی در بدن جذب می شوند و باعث افزایش سطح انسولین نمی شوند و برای آزادسازی طولانی کربوهیدرات ها مفید هستند . علاوه بر آن، جو سرشار از فیبر است که سلامت دستگاه گوارش و هضم بهتری را فراهم می کند . از سوی دیگر، جو دوسر برای مصرف در رژیم غذایی بدنسازان نیز عالی است و توصیه می‌شود که آن را به مخلوط‌هایی که پروتئین‌ها و میوه‌ها هستند اضافه کنند تا یک شیک متعادل با قوام مایع ایجاد شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله در:
مطالب بیشتر
جدید ترین پست ها
دستگاه بسته بندی ادویه
دستگاه بسته بندی ادویه

از دستگاه بسته بندی ادویه برای جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی استفاده می شود که همواره دغدغه بسیاری از شرکت‌های تولیدی بوده است. در

دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز
دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز

دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز یکی دیگر از ماشین آلات شرینک زاگرس ماشین می باشد؛ که با تخصصی ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و متخصصان