زاگرس ماشین کرج

دستگاه آسیاب ادویه

ادویه چیست؟

دستگاه آسیاب ادویه

درمقدمه این مطلب میخوانیم که دستگاه آسیاب ادویه جات چگونه در صنعت غذا، دارو ، آرایشی و بهداشتی توانسته‌اند نقش مهمی را ایفا کنند.

انواع دانه ها، ریشه ها، پوست و یا ساقه ها هستند که مجموعه ای از طعم دهنده های غذایی را تشکیل میدهند .

در اوایل پیدایش وشناختن این گونه محصولات که گاها هم خود روی بوده‌اند، برای مزه‌دار نمودن در پخت و پزهای سنتی استفاده زیادی میشد.

از انجایی که طعم و دلپذیر بودن برای طعام مشخصه‌های محیطی خود را داراست ، محصولات فوق نیز برای هر کشور ویا قاره میتوانست متفاوت باشد.

طبق آماری که وجود دارد این محصولات دانه‌ای و ریشه‌ای در خاورمیانه ، هند ،چین و مصر باستان مصارف زیادی داشته اند.

و در خصوص پیدایش اولیه آمار دقیقی وجود ندارد ولی محققان بر این باورند که دانه‌هایی مانند سیر، کنجد در سبد غذایی مردم از اول قرار داشته اند.

طعم‌هایی از قبیل شور، شیرین و ترش بر هر ذایقه‌ای متفاوت است و ادویه جات این چاشنی‌های بسیار قوی از لحاظ لذت طعم و حتی خواص دارویی  توانسته‌اند خوردن و آشامیدن را در حد مطلوب ذایقه براورده کنند.

ادویه جات در سمتی دیگر از خورد و خوراک یه اصل در تولید ترشیجات میباشند از آنجایی که دسته‌بندی ادویه جات بسیار زیاد میباشد.

ادویه های سبزی جات بیشتر درتولید ترشیحات استفاده میشوند.

دستگاه آسیاب

دستگاه آسیاب ادویه برای پودر کردن انواع زردچوبه، دارچین، فلفل، زنجبیل و … مورد استفاده قرار میگیرد.دستگاه آسیاب ادویه در ظرفیت‌های گوناگون متناسب با نوع نیازها ساخته شده است و در صنعت میتوانید از آن استفاده کنید .

افرادی که در زمینه‌ی تولید زردچویه ، هل ، دارچین ، فلفل ، زنجفیل آرد نخود و … فعالیت دارند میتوانند این مواد را در دستگاه آسیاب ادویه پودر کنند و پس از آن بسته‌بندی نمایند تا سود بالایی از محصول به دست آورید.

برای پودر کردن و آسیاب ادویه‌ها به صورت کاملا یک دست باید دستگاه آسیاب ادویه را تهیه نمایید.

نحوه‌ی کار با دستگاه آسیاب ادویه بسیار راحت میباشد و این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که بتوانید هر نوع موادی را به کمک آن آسیاب و پودر کنید و محصولی یک دست را به دست آورید.

این دستگاه محصولات را به گونه‌ای آسیاب میکند که موادی نرم و لطیف به دست آورید و از طریق مخزن و دریچه ورودی این دستگاه میتوانید محصولات را برای آسیاب به داخل دستگاه منتقل نمایید.

همچنین این دستگاه دارای جنس مرغوب است و از با کیفیت‌ترین استیل و آهن ساخته شده است و کارکرد و عملکرد آن فوق العاده است.

قابلیت حمل و نقل و جابه‌جاکردن این دستگاه بسیار آسان است و به راحتی میتوانید این دستگاه را در محل تولیدی خود مورد استفاده قرار دهید.

مزایای خرید دستگاه آسیاب ادویه

مزایای خرید دستگاه آسیاب ادویه زاگرس ماشین کرج

آسیاب ادویه در گذشته بسیار زمان بر و خسته کننده بود اما امروزه با وجود دستگاه‌های صنعتی این امر بسیار آسان شده است. و در کسری از دقیقه حجم بالایی از محصول شما به صورت یکدست پودر و آسیاب میشود.

  • از مهم ترین ویژگی این محصول کاربری آسان آن میباشد.
  • به کارگیری حداقل از نیروی کار و صرفه جویی در هزینه ها.
  • برخورداری از کمترین هزینه‌ی تعمیر و نگهداری.
  • این دستگاه بسیار قدرتمند است.
  • و همچنین این دستگاه بسیار مقاوم است.
  • قابلیت شستشو برای این دستگاه وجود دارد و توری‌های دستگاه قابل تعویض میباشند.
  • قابلیت تیز شدن تیغه‌ها به صورت مجدد نیز وجود دارد.
  • دقت و کارایی این دستگاه بسیار بالاست.

دستگاه اسیاب ادویه جات، دستگاه آسیاب ادویه

دستگاه اسیاب ادویه جات

زاگرس ماشین کرج تولید کننده انواع دستگاه آسیاب ادویه جات در ظرفیت‌های مختلف برای پودر کردن محصولاتی مانند زردچوبه، دارچین، زنجبیل و انواع ادویه های خوراکی و دانه های خوراک دام و طیور میباشد.

اهمیت بالای ادویه در غذاهای ایرانی برای طعم و خاصیت این مواد در صنعت غذا این امکان را برای واحدهای کوچک و بزرگ تولیدی فراهم نموده است تا بتوانند در راستای نیازهای غذایی جامعه گامی بردارند.

دستگاه آسیاب ادویه جات

مشکل عمده‌ای که در گذشته برای تولید انبوه این محصولات ومصرف را مشکل میساخت شکل و اندازه این گونه ادویه جات بود.

چرا که دانه‌ها ریشه‌ها و با ایعاد بزرگ زمان زیادی را برا حل شده و در هر مصرف را در بر داشت و بر آن شدند تا آن را به صورت تکه‌های کوچک تر در بیاورند.

با آسیاب های سنگی این کار را در ظرفیت‌های کم و مصارف روزانه انجام میدادند و یا هاونگ‌های سنگی که با کوبیدن بر روی گیاه ریشه و یا ساقه آن را خرد میکردند.

واین کار هم زمان زیادی را در برداشت و کاری بسیار دشوار بود. از این رو برای سهولت و آسان نمودن این موضوع  دستگاه آسیاب ادویه تا به امروز به روش‌های متعددی تغییر کرده ست.

دستگاه آسیاب ادویه چکشی

این مدل ماشین در انواع مختلف به نسبت ظرفیت در زاگرس ماشین کرج ساخته و تولید میشود که به آنها اشاره‌ای خواهیم داشت.

نسبت تولید آسیاب ادویه جات چکشی به تعداد تیغه‌هایی که بر روی محور آسیاب تعبیه شده است این تیغه‌ها که از جنس فولاد سخت میباشد برخورد با دانه‌ها یه ریشه‌ها میباشد که در مواجه شدن محول با تیغه عمل پودر شدن محصول اتفاق می افتد.

حال با این موضوع که درصد پودر شدن محصول به خروجی ماشین آسیاب دارد، و زاگرس ماشین توانسته تا در هر سایزی به لحاظ ریز و درشت بودن ادویه آن را تنظیم نماید.

در ظرفیت‌های بالا از 200 کیلو گرم تا 1 تن دیگر نمیتوانیم با ورودی برق 220 ولت این ماشین را راه اندازی نماییم. به این دلیل که توان الکترو موتور به نسبت ظرفیت موجود تعیین میگردد.

این مدل ماشین بنا به درخواست میتواند با ماتریال های مختلف ساخته شود.

مثال : برای دانه های خوراک دام اکثر تولید کنندگان از جنس آهن استفاده میکنند ولی برای دستگاه آسیاب زردچوبه ، دستگاه آسیاب فلفل سیاه، زنجبیل، زیره، رازیانه، هل، دارچین، فلفل قرمز، میخک و دانه‌هایی که در سبد غذایی وجود دارد میتوان با جنس استنلس استیل که منع بهداشتی نداشته باشد تولید شود.

در آسیاب‌هایی با ظرفیت بالای 700 کیلو گرم پیشنهاد میشود که از سیکلون و غبار گیر جهت تخلیه خروجی محصول استفاده نمود.

دستگاه بسته بندی ادویه جات

ادویه جات پس از آسیاب شدن میتوانند در دستگاه میکسر پودر با همدیگر مخلوط شوند تا برای بسته‌بندی به دستگاه بسته‌بندی ادویه‌جات که میتواند در سلفون تا وزن های 1.100 گرم بسته بندی کند هدایت شود.

و یا در خطی دیگر که شامل دستگاه قوطی پرکن پودری و یا همان قوطی پرکن ادویه میباشد برای ظروف هایی از قبیل پت، شیشه‌ای و فلزی هدایت شود.

دستگاه آسیاب ادویه جات پروانه ای

دستگاه آسیاب ادویه پروانه ای نیزدر پودر کردن ادویه‌جات از قبیل سبزیجات، مانند گیشنیز، جعفری، شوید، و ادویه هایی که بافت سختی ندارند مورد استفاده قرار میگیرد. تفاوت این دو مدل ماشین در نوع ضربه زدن بر محصول است ، که در نوع چکشی آن

تیغه های هرزگرد وقتی به چرخش در میآیند نیرویی مضاعف بر نیروی چرخشی بر جنس سخت وارد نمود و آن را خرد مینمایند، ولی در نوع پروانه ای آن سیستم چرخش هرزگرد نیست و فقط پره‌های مستقیم ضربات را وارد میکنند و اینگونه است که نمونه های این ماشین برای محصولات مختلف به نوع جنس ساخته می شود.

تماس با ما

۰۲۶۳۴۷۱۶۹۵۶– ۰۲۶۳۴۷۱۶۹۵۲
۰۹۱۲۳۶۳۴۳۴۵ – ۰۹۱۲۳۶۳۸۷۸۱

اشتراک گذاری:
0