طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی، دستگاه بسته بندی و باد کن بطری با بالاترین کیفیت توسط کارخانه زاگرس ماشین کرج

دستگاه های قالب زن تنقلات شیرین

دستگاه های قالب زن تنقلات شیرین

دستگاه قالب زن تنقلات شیرین

دستگاه های شکل دهی و قالب زنی تنقلات، متشکل از قالب های تکی به اندازه و شکل محصول مورد نظر است که به یک نقاله ی مداوم متصل می باشد.

برای قالب گیری شکلات، قالب های شسته شده و تمیز از زیر یک مخزن مجهز به یک پیستون پرکننده که حجم مورد نظر از شکلات مایع (داغ) را به داخل هر قالب تزریق می کند، عبور می کنند. این مخازن می توانند شکلات را به صورت لایه ای یا مغزدار تزریق کنند. مثل آب نبات های دارای مغز مایع و یا آب نبات های با پوشش شکلات.

قالب ها با شکلات مایع پر شده بعد وارونه می شوند. در اثر این عمل تعدادی شکلات به بدنه ی قالب می چسبد. سپس قالب ها از تونل های سردکننده عبور می کنند  و وقتی به اندازه ی کافی سخت شدند، هر یک از داخل قالب بیرون می جهند و قالب ها مجدداً در چرخه ی تولید قرار می گیرند.

سه نوع دستگاه قالب زن موجود است که در نحوه ی خارج کردن شکلات از قالب و نیز جنس مواد ساختمانی قالب، با یکدیگر تفاوت دارند :

  1. قالب های فلزی مجهز به سوزن های پرتاب کننده را برای تنقلات سخت (مثل آبنبات) به کار می برند.
  2. از قالب های پلی وینیل کلراید (PVC) که غذا را به روش مکانیکی و با خم کردن آن خارج می کند در تنقلات نرم استفاده می کنند (مثل تافی و شکلات)
  3. قالب های آلومینیومی با پوشش پلی تترافلوئورواتیلن (تفلون) را که غذا به وسیله ی هوای فشرده از آنها خارج می شود برای تهیه ی مارمالاد، ژله و انواع کرم به کار می برند.

هر یک از دستگاه های قالب زن تنقلات شیرین به طور خودکار کنترل می شوند. در انواع دیگر دستگاه های شکل دهی، ابتدا تنقلات شیرین را اکستروده می کنند و با استفاده از غلتک های پشت سر هم به آن شکل می دهند تا یک ریسمان از آب نبات حاصل شود. سپس ریسمان آب نبات را به قطعات لازم می برند و آنها را به کمک قالب به شکل های مطلوب درمی آورند.

تماس با مجموعه زاگرس ماشین کرج

شما می توانید از طریق شماره تماس های 02634716956 و 09309958589 با ما در ارتباط باشید و یا از طریق واتساپ با ما آنلاین ارتباط برقرار کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله در:
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
مطالب بیشتر
جدید ترین پست ها