زاگرس ماشین کرج

دستگاه پرکن مایعات

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پر کن مایعات

برای پر کردن مایعات در غلظت های مختلف بایستی از دستگاه پرکن مایعات استفاده گردد. با توجه به نوع مایعی که داخل ظرف قرار است قرار بگیرد و همچنین ظرفیت تولید کارخانه از دستگاه متفاوتی بایستی استفاده گردد. بنابراین برای انتخاب صحیح در نوع دستگاه بایستی از انواع مختلف پرکن مایعات استفاده گردد.

در صورتی که شما در انتخاب نوع دستگاه مشکلی داشتید و یا نیازمند مشاوره هستید می توانید با مشاوران مجرب ما در این زمینه با شماره تماس 02634716956 یا از طریق واتساپ و با شماره تماس 09309958589 تماس حاصل فرمایید.

عوامل مهم در انتخاب دستگاه پرکن مایعات

برای انتخاب این دستگاه باید الزامات بسیاری را برای بهره وری مطلوب رعایت فرمایید از جمله این ملزومات میزان تیراژ تولیدی شما ، فضای کاری شما و نوع ماده شما می باشد. ماشین سازی زاگرس کرج بنابر نیاز شما ماشین مورد نظر را طراحی و تولید خواهد کرد.

سازگاری دستگاه پرکن مایعات با مقدار چگالی مایعات

از لحاظ غلظت یا چگالی مایعات این نوع دستگاه به دو نوع دستگاه پر کن مایعات غلیظ و دستگاه پر کن مایعات رقیق تقسیم بندی می شود که ما هر کدام را به طور جداگانه برای شما شرح می دهیم :

1. دستگاه پر کن مایعات رقیق

این نوع دستگاه مناسب برای مایعاتی با چگالی گایین بوده و منظور از مایعات چگالی پایین آن دسته از مایعاتی است که ویسکوزینه پایینی داشته و بسیار روان حرکت می کند و به همین دلیل می توان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده نمود. از جمله این مایعات می توان به محلول های ضدعفونی کننده، آب معدنی، نوشابه ها و بسیاری از محصولات مشابه را نام برد.

2. دستگاه پرکن مایعات غلیظ

این نوع دستگاه مخصوص مایعاتی با غلظت روغن یا مواد ژله ای می باشد، در مورد مایعات غلیظ برخلاف مایعات رقیق نمی توان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده نمود. از نمونه مایعات غلیظ می توان به ژله های خوراکی، شربت های غلیظ، کنستانتره ها و روغن های گوناگون نام برد.

نحوه عملکرد دستگاه های پر کن مایعات

یکی از عواملی که در انتخاب این نوع دستگاه حائز اهمیت است ، نوع عملکرد آن می باشد که از این لحاظ نیز این نوع دستگاه های به دو دسته دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم بندی می شوند.

دستگاه پرکن مایعات نوع اتوماتیک

در این مدل دستگاه ها به حداقل نیروی انسانی نیاز می باشد، این مدل دستگاه ها مجهز به نوار نقاله و دربندی هستند و می توان برای دخالت کمتر اپراتور، می توان با ساخت و نصب دستگاه های درب گذار بر روی خط بسته بندی، بطری ها را نیز به وسیله ماشین درب گذاری و بسته بندی نمود.

دستگاه پر کن مایعات نوع نیمه اتوماتیک

این مدل دستگاه ها که به آنها دستگاه پرکن دستی نیز می گویند معمولاً نوار نقاله و دربندی وجود ندارد و برای انتقال محصولات بایستی به صورت دستی اقدام نمود و درب بطری ها نیز می تواند با نصب دستگاه های درب گذار با دستگاه دربگذاری گردد و یا به صورت دستی این کار صورت گیرد.

کدام را انتخاب کنیم ؟

بنابرنیاز خود اگر شما در حال تولید مایعات در ظرفیت بالا هستید برای اینکه هم سرعت کار شما بیشتر شود و هم اینکه از نیروی انسانی کمتری استفاده کنید بهتر است از دستگاه مایع پرکن اتوماتیک استفاده کنید، اما اگر تیراژ کار شما بالا نیست می توانید از مدل های نیمه اتوماتیک و یا همان دستی نیز بهره ببرید.

در ادامه شما را با انواع دستگاه پرکن براساس تقسیم بندی های دیگر آشنا می کنیم

دستگاه مایع پرکن ثقلی

این دستگاه مناسب مایعات رقیق بوده و در صورتی که محصول شما سبک و رقیق است و به راحتی می توان از یک مخزن با سیستم ثقل به سمت پایین سرازیر کرد،  انتخاب این دستگاه برای شما بهترین گزینه است. سیستم دستگاه های ثقلی به این صورت است که از نیروی جاذبه (خود مواد) برای پرکردن استفاده می کند و به خاطر همین خاصیت به آن دستگاه پرکن مایعات گرانشی نیز می گویند. استفاده از نیروی جاذبه باعث می شود که این نوع دستگاه ها، ساده تر، ارزان تر و اقتصادی تر باشند. از نمونه مایعات ثقلی می توان به حلال ها، الکل، آب، مواد شیمیایی ویژه، جوهر ، مواد شیمیایی خورنده اسیدی و سفیدکننده ها نام برد.

دستگاه مایع پرکن سیلندر پیستونی

این دستگاه ها بالاترین دقت و سرعت را میان دستگاه های نامبرده دارا می باشند و می توان برای مایعات غلیظ از آن استفاده کرد. پر کردن مایعات غلیظ در این مدل دستگاه ها براساس حجم سیلندرها صورت گرفته و برای محصولاتی همچون روغن مایع، نمی تواند کارایی چندانی داشته باشد. با وجودی که این مدل دستگاه کمی گران تر از انواع دیگر می باشد، اما دقت و سرعت آن بسیار عالی است.

دستگاه پرکن مایعات با سروو موتور

این مدل دستگاه یکی از گران ترین دستگاه های پرکن خطی می باشد. سروو موتور به علت اینرسی پایینی که دارد حرکات مکانیکی پرسرعتی را نسبت به موتورهای پنوماتیک دارا می باشد. این دستگاه با توجه به قیمت بالایی که دارد مناسب کارخانه های بزرگ بوده و همچنین مناسب تولیدی هایی با مواد گران قیمت تر می باشد.

دستگاه پرکن مایعات پمپی

از این دستگاه می توان هم برای مواد غلیظ و هم مواد رقیق استفاده کرد و می توان از آن برای بسته بندی چند نوع محصول با یک دستگاه استفاده کرد. از محصولاتی که به صورت اختصاصی با این مدل دستگاه ها پر می شوند می توان گریس را نام برد که دارای چسبندگی و غلظت زیادی است. این دستگاه دارای توان و قدرت فشار بالایی می باشد.

مشخصات دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی زاگرس کرج مدل MAZ306

نوع ماده پر کردن انواع مایعات غلیظ و رقیق
عملکرد الکترومکانیک
برق مورد نیاز 3 فاز – 4 کیلووات
وزن دستگاه 700 کیلوگرم
مشخصات نازل نازل های استیل 304 نگیر
مشخصات مخزن مخزن 200 لیتری استیل 304 نگیر
مشخصات تابلو برق تابلو برق ازجنس استنلس استیل

دستگاه پرکن مایعات

اشتراک گذاری:
فروش دستگاه بسته بندی
مشاهده مطلب
0