زاگرس ماشین کرج

دستگاه ساشه

برای امتیاز دهی به این پست کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

دستگاه ساشه

دستگاه ساشه

این دستگاه یک دستگاه بسته بندی چند منظوره است که محصولاتی متنوع را در بسته بندی های کوچکی قرار داده و پرس می کند. امروزه از این دستگاه ها برای بسته بندی سس های کوچک، بسته های نمک مسافرتی، بسته بندی خوراکی های تستی ، محصولات صنایع غذایی و بهداشتی به صورت تک نفره یا ساشه ای کاربرد دارد. این دستگاه ها برای بسته بندی انواع محصولاتی که در خانه ها، رستوران ها، قنادی ها، داروخانه ها مصرف دارد، استفاده می شود.

ما در اینجا سعی می کنیم با بررسی دقیق دستگاه ساشه شما را با این نوع دستگاه بسته بندی آشنا بسازیم.

معرفی دستگاه

تجهیزات این مدل دستگاه شامل سیستم اندازه گیری حجم، سیستم پرکن، سروموتور و پیستون است. در ادامه به بررسی انواع دستگاه بسته بندی ساشه و نحوه کارکرد آنها می پردازیم.

بررسی انواع دستگاه ساشه و نحوه کارکرد آن ها :

دستگاه بسته بندی ساشه انواع مختلفی دارد که توانایی بسته بندی محصولات یک نفره در تیراژ بالا را دارا می باشد. امروزه این دستگاه در تمامی صنایع بسته بندی مواد غذایی کارایی بالایی پیدا کرده اند چرا که محصولات خوراکی به صورت تک نفره نیز تولید می شوند و به دلیل استفاده متداول از بسته بندی های کوچک استفاده از این دستگاه در تمام صنایع الزامی است.

 نحوه عملکرد دستگاه ساشه چندان پیچیده نیست و به راحتی در کارخانه و یا تولید صنایع های مختلف در دسترس کارگران قرار می گیرد. نام دیگر این دستگاه، ساشه زن یا دستگاه پرکن است و می تواند در سرعت بخشیدن به نحوه انجام کار بسته بندی بسیار حائز اهمیت باشد.

 متداول ترین مدل های دستگاه ساشه :

دستگاه های ساشه به چند دسته تقسیم می شوند که هرکدام به شیوه خاصی محصولات را بسته بندی می کنند. این دستگاه ها می توانند بدون نیاز به نیروی انسانی کار بسته بندی محصولات یک کارخانه را انجام دهند.

دستگاه ساشه به چند دسته تقسیم می شوند، این دستگاه ها به صورت چند نازله هستند که هر نازل کارهای مختص به خود را انجام می دهد. در ضمن اینکه هر نازل به صورت جداگانه به قسمت های دیگری تقسیم می شود که فوایدی در بسته بندی هر مواد و محصول دارد.

انواع دستگاه ساشه عبارت است از:

  • دستگاه ساشه مایعات (مختص مواد مایع)
  • دستگاه ساشه پودری (تنها مختص مواد پودری)
  • دستگاه ساشه به همراه یک نازل
  • دستگاه ساشه چند نازل (بیش از یک نازل)

این چهار مدل دستگاه در چند سال اخیر کارایی بسیاری داشته اند. محصولات بسیاری هستند که در بسته های کوچک توسط این مدل دستگاه ها بسته بند می شوند. می توان گفت که مناسب ترین دستگاه برای بسته بندی محصولات کوچک یا تک نفره این نوع دستگاه می باشد.

 دستگاه ساشه مایعات :

مایعاتی که در کارخانه ها تولید می شوند نیاز به بسته بندی های خاصی دارند که هر دستگاهی نمی تواند آن ها را بسته بندی کند. مایعات تولیدی به صورت خیلی رقیق و یا غلیظ می باشند و در بسته بندی آن ها بایستی استانداردهای خاصی را رعایت کرد، این مدل ماشین که مخصوص مایعات می باشد با انجام فرآیندی خاص توانایی انجام این نوع بسته بندی را دارد. در داخل این دستگاه ها ورق هایی جایگذاری می شود که مایعات درون بسته بندی را کمی گرم نگه می دارد.

 محصولاتی که معمولاً توسط این نوع دستگاه بسته بندی می شود عبارتند از:

  • بسته بندی سس های کوچک خوراکی مانند سس قرمز، سس های سالادی
  • بسته بندی عسل های یک نفره
  • بسته بندی رب های کوچک
  • تستر های آرایشی مانند کرم پودر و…

 محصولاتی که به صورت تکی یا تست وارد بازار می شوند زیاد و متنوع می باشند که به تعداد کمی از آن ها اشاره شد. با بررسی نحوه کارکرد ماشین های ساشه به این موضوع پی می برید که این ماشین ها از روش های ساده ای برای بسته بندی محصولات استفاده می کنند.

دستگاه ساشه

دستگاه ساشه پودری :

این ماشین جهت بسته بندی انواع گرانول، پودرها در بسته های ساشه یکبار مصرف همانند کافی میکس، قهوه، نمک، شکر، فلفل، سماق، آویشن، انواع چاشنی و ادویه جات و کلیه مواد پودری مورد استفاده قرار می گیرد.

به این ماشین، ساشه مدادی نیز گفته می شود که در واقع این ساشه ها به شکل مداد در بسته های نازک و استوانه ای بسته بندی خواهند شد.

ساشه پودری یکی از پرکاربردترین ماشین های بسته بندی می باشد و استفاده از آن در صنایع یا کارخانه ها بسیار زیاد است . این مدل دستگاه ها هیچ رقیب دیگری برای این مدل بسته بندی ندارند. بنابراین اگر قصد بسته بندی محصولات پودریی را دارید حتماً بایستی از این مدل دستگاه استفاده بفرمایید.

دستگاه ساشه یک نازل

این دستگاه از پر کاربرد ترین آنها بوده و توانایی بسته بندی حداکثر 30 عدد در دقیقه می باشد و حداقل 10 تا 15 بسته بندی در دقیقه را دارا می باشد. این مدل دستگاه ها بیشتر برای بسته بندی مواد به شکل جامد و برای بسته های کوچک خوراکی و غیرخوراکی استفاده می شوند.

 دستگاه تک نازل فضای بسیار کمی را اشغال می کند و همچنین استفاده و راه اندازی از آن بسیار آسان است و برای روشن کردن و راه اندازی آن در خط تولید نیاز به شیوه های پیچیده ای نیست.

دستگاه ساشه چند نازل :

این دستگاه پیشرفته که با داشتن چند نازل به صورت همزمان می توانند با پر کردن مواد درون ورقه ها در همان لحظه درب آن ها را پرس کنند که البته این دستگاه برای پرس درب بسته بندی نیازمند گرما است.

 امروزه بسیاری از صنایع نیاز مبرم و اساسی به این دستگاه فوق پیشرفته دارند تا بخش عظیمی از کار را با موفقیت انجام دهند و خط تولید به اتمام برسانند.

قیمت انواع دستگاه ساشه :

 دستگاه ها مطابق با کارایی و کارکرد متنوعی که دارند پیش خرید و یا فروخته می شوند. از نظر قیمتی برای تخمین هزینه ها باید فرایند کارایی سیستمی آن ها را مورد بررسی قرار داد و با توجه به خاصیت هایی که ارائه می دهد لیست قیمت ها را تخمین زد. برای دریافت لیست قیمت و مشاوره رایگان می توانید هم اکنون از طریق واتساپ یا شماره تماس های ما ، با در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:
نحوه کارکرد دستگاه استرچ پالت
مشاهده مطلب
0