زاگرس ماشین کرج

دستگاه خشک کن میوه🍌🥝 صنعتی

دستگاه خشک کن میوه🍌🥝

دستگاه خشک کن میوه

زاگرس ماشین کرج، تولید کننده دستگاه میوه خشک کن 🍋🍉 و سازنده خط تولید  میوه خشک شده ( چیپس میوه)  که یکی از مقوی ترین و پرطرفدارترین تنقلات در بین مردم به شمار می رود. روزانه بر تعداد این طرفدارها افزوده می شود. حتی کسانی که از بعضی میوه جات تازه، استفاده ای ندارند نوع خشک شده آن را مصرف می کنند. میوه خشک یا چیپس میوه به صورت ارگانیک جایگزین بسیار خوبی برای چیپس سیب زمینی علی الخصوص برای کودکان است. از این رو زاگرس ماشین کرج به مدد تیم طراحی و ساخت خود دستگاه خشک کن دو کابین یا همان دستگاه میوه خشک کن را با بالاترین استاندارد روز که مطابق با اصول بهداشتی و صنعتی نیز می باشد تولید میکند. تا تولید کنندگان با صرف کمترین هزینه، بیشترین بازده را داشته و پاسخ گوی نیاز روز مردم باشند.

مشخصات فنی محصول

 • مدل دستگاه: خشک کن تک کابین MAZ 320
 • عملکرد: الکترومکانیک
 • رنگ: الکترواستاتیک کوره ای
 • برق مورد نیاز: تک فاز یا سه فاز
 • برق مصرفی: 4 کیلو وات
 • ظرفیت: 200 کیلو در هر بار استفاده
 • ابعاد دستگاه: طول 200 عرض 100 ارتفاع 270
 • دارای دریچه ی بازدید و خروج رطوبت از محیط

دستگاه خشک کن میوه و عناوینی که با آنها آشنا خواهید شد

مشخصات دستگاه خشک کن میوه

عملکرد دستگاه خشک کن میوه

سیستم کنترل دستگاه خشک کن میوه

دستگاه هسته گیر و عملکرد آن

خط شستشو و خشک کن میوه

ساختار دستگاه میوه خشک کن

دستگاه میوه خشک کن صنعتی

چگونگی خشک کردن میوه

قیمت دستگاه میوه خشک کن 

خدمات پس از فروش دستگاه میوه خشک کن 

دستگاه خشک کن میوهشما میتوانید،با دستگاه فوق انواع میوه جات مانند: پرتغال، سیب، آلبالو، آلو، کیوی، خرمالو، موز و حتی گوجه، پیاز، سیر، موسیر، جوانه گندم و … را خشک نمایید.

سبزیجات

گوجه

موز

برگه

سیب

هلو

خشک کن میوه - دستگاه خشک کن میوه

عملکرد دستگاه میوه خشک کن

از آنجا که اغلب میوه جات با پوست خشک میشوند لازم است در مرحله ی اول به خوبی شسته و ضد عفونی شوند تا کیفیت محصول نهایی بالا و آلودگی به حداقل برسد.

اسلایس یا برش میوه جات یکی دیگر از مراحل قبل از خشک کردن میوه است، که با دستگاه اسلایسر میوه انجام می شود و بسته به نوع میوه، برش های 1 میل تا 8 میل داده شده و داخل سینی های دستگاه خشک کن قرار میگیرد.

مشخصات دستگاه میوه خشک کن 

دستگاه خشک کن میوه صنعتی دارای تابلو برق مجزا و منوی فارسی بوده و اپراتور به راحتی میتواند دما و زمان مورد نظر خود را به دستگاه داده تا خشک شدن میوه جات شروع شود.

دستگاه خشک کن میوه

مشعل تعبیه شده در دستگاه میوه خشک کن  بنا به درخواست مشتری گازی و یا گازوئیلی می باشد که حرارت را به صورت غیر مستقیم در داخل کابین ها پخش کرده و کاملا یکنواخت به تمام سینی ها حرارت را منتقل میکند، بدین صورت میوه تغییر رنگ نداده و ویتامین های موجود در آن حفظ می شود. بدنه ی با دو جداره و پشم سنگ با دانسیته بالا عایق شده است و مانع خروج حرارت از ماشین به بیرون و حتی بدنه می شود.

در صورت برخورد دست و لمس بدنه ی ماشین فوق فقط کمی گرما حس میشود. بدین جهت اتلاف انرژی نزدیک به صفر شده ، میوه جات زودتر خشک می شوند و در نتیجه هزینه ها کاهش پیدا میکند. زاگرس ماشین کرج این امکان را برای مشتریان به وجود آورده است،

تا بنا به نیاز و ظرفیت مد نظرشان دستگاه خشک کن را به صورت

میوه خشک کن تک کابین

خشک کن دو کابین

خشک کن سه کابین

و یا بیشتر سفارش داده تا مطابق با آخرین تغییرات طراحی و ساخته شود.

خشک کن میوه - دستگاه خشک کن میوه

خشک کن میوهبیشتر بخوانید:

دستگاه خشک کن میوه صنعتی

قیمت دستگاه خشک کن میوه

طراحی و ساخت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیز بر اساس متغییر بودن در ظرفیت تولید و حجم آن تعیین میشود ،جهت خرید دستگاه خشک کن میوه یا دستگاه خشک کن سبزیجات با مشاورین زاگرس ماشین کرج در ارتباط باشید.

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه

دستگاه خشک کن میوه

در صنعت تغذیه ارزش و اهمیت میوه ها و ضروری بودن انواع آنها در سبد غذایی یک موضوع اجتناب ناپذیر می باشد. از آنجایی که میوه های تازه مدت زمان نگهداری زیادی ندارند و قابلیت فاسد پذیری آنها به نسبت مواد خشک با درصد بالاتری و دلیل اصلی اینکه میوه ها زود فاسد می شوند وجود آب دربافت هر نوع میوه می باشد و به همین ترتیب میوه های که درصد آب آنها بیشتر می باشد استعداد فاسد شدن آنها نیز بیشتر بقیه میوه ها می باشد.

دستگاه خشک کن میوهاین یک مقاله کوتاه در خصوص اهمیت مواد مغذی و انواع ویتامین ها در میوه ها بود که همه مردم کمابیش به این موضوع اگاهی دارند. خشک کردن میوه و اشتغال در این زمینه در ابعاد و حجم های کوچک مانند کارگاه های خانگی و مشاغل بزرگتر مانند شرکت ها و کارخانه هایی که به صورت در زمینه میوه خشک  میتوانند  فعالیت داشته باشند صورت می پذیرد.

خشک کردن خورشیدی

در گذشته روشهای که در برای خشک کردن میوه استفاده میشود به وسیله نور خورشید بوده که اصطلاحا خشک کردن خورشیدی نامیده میشد . در این روش از خشک کردن میوه تمام مراحل به خوبی انجام میشد و نتیجه حاصل نیز با کیفیت نسبتا مقبولی ارائه میشد. اما ضعف های که در این روش وجود داشت که حائز اهمیت بودند عبارت اند از اینکه وقتی محصول در معرض مستقیم آفتاب قرار می گرفت بدون هیچ فیلتر و محافظی در برابر آلودگی های محیطی از جمله گرد و خاک و حتی پرندگان وجود نداشت و این خود یک موضوع مهم بود که کار را در حد خود بسی دشوار می نمود.

دستگاه خشک کن میوهموضوع دوم که این روش به تولید انبوه نمی رساند و بازدهی مطلوبی را ایجاد نمیکرد ، ظرفیت وتولید کم و زمان زیاد چرا که  برای آفتاب خشک کردن میوه ها نیاز به بستری بود که از لحاظ بهداشتی قابل قبول باشد و نکات تمیز بودن محل نیز باید به بهترین روش انجام می شد . و این روش برای برای حجم تولید های زیاد مستلزم نیروی انسانی زیاد می بود که همین موضوع باعث وقفه در کار میشد .

موضوع سوم شرایط محیطی حاکم بر هر منطقی این قابلیت را از تولید کنندگان  میوه خشک می گرفت تا بتوانند به طور مستمر و مداوم فراوری میوه را انجام دهند. این شرایط همان آب و هوا و نبود همیشگی نور خورشید بود.

خط خشک کن میوه و سبزیجات

در پیش مقدمه آمده که روش های گوناگونی برای این صنعت در نظر گرفته و انجام شده که هرکدام شرایط موجود خاص خود را داشته .از این رو با توجه به این نوع مشکلات بررسی های لازم در این زمینه بوجود آمد تا موئثرترین روش در اختیار عموم قرار گیرد که از لحاظ صرفه انرژی و هزینه های جانبی کمترین تاثیر را در این صنعت بگذارد.

دستگاه میوه خشک کن یک نمونه از این اتفاق ها بود که بسیاری از تولیدکنندگان با وجود این نمونه ماشین آلات دیگر دغدغه های گذشته را تجربه نمی کردند و رضایت نسبی به وجود آمد.

در روش فوق ایجاد حرارت موجود را با المنتهای حرارتی که الکتریکی می بودند و غالبا هستند که این نمونه نیز با وجود عملکرد بسیار خوب در زمینه کیفیت مطلوب بهای تمام شده برق مصرفی برای عموم قابل هضم نبود و نیست و اغلب مردم توانایی پرداخت این هزینه را نداشته و ندارند.

زاگرس ماشین کرج

زاگرس ماشین کرج با در نظر گرفتن اینکه حرارت موجود می بایست بهای تمام شده ای مقرون به صرفه ای داشته باشد این مدل ماشین آلات میوه خشک کن  را به صورت هوای گرم بوجود آمده ای مشعل های گازی و گازوئیلی را در ساختار دستگاه های خود اتخاذ نموده است. مزیت این نمونه خشک کن میوه جات به نسبت المنتی مصرف کمتر سوخت های حرارتی می باشد. تکنولوژی مدرن و پیشرفته در ساختار اصلی مدل های خشک کن های کابینتی زاگرس ماشین کرج تمام جوانب اصول مهندسی را رعایت کرده است تا درکمترین زمان ممکن و حداقل مصرف انرژی بهترین کیفیت میوه خشک را عرصه نماید.

چگونگی خشک کردن میوه

میوه های تازه در زمان های مشخص مورد استفاده قرار میگیرند ، در اینکه هر محصولی را میتوان به صورت تازه استفاده نمود هیچ گونه بخشی وجود ندارد ولی آیا همیشه هرنوع میوه را میتوان به آسانی تهیه نمود؟

یکی از مزیت های میوه خشک حمل آسان آن می باشد ، در مسافرت های طولانی برای داشتن یک تغذیه سالم و مناسب الزاما میتوان در سبد مسافرتی خود از میوه های خشک استفاده نمود چون به لحاظ آسیب و فساد پذیری حتی الامکان کمتر از نوع تازه می باشد ، فضا و حجم کمتری اشغال می کنند و سرشار از مواد مغذی می باشد. با در نظر گرفتن حجم میوه تازه و خشک یک معادله وجود دارد که می گویند : یک کیلو هلو خشک نشده اگر حدود 30 کالری داشته باشد موازی آن هر یک کیلو هلو خشک شده حدودا 330 کالری دارد و این شاخص می تواند نشان دهنده بهینه بودن و نوع فرآوری از محصول اولیه است .

کیوی

دستگاه خشک کن میوه صنعتی

با پیشرفت صنعت بسته بندی بسیاری از دغدغه های موجود در راستای تولیدات مواد غذایی مرتفع گردید. محصولاتی که نیاز به نگهداری طولانی مدت دارند در گذشته با توجه به اینکه آنها محصول را با افزودنی های مختلف و سردخانه های سنتی نگهداری می کردند باز هم ضایعات زیادی در پی داشت .

در خشک کردن میوه به صورت صنعتی نیاز مبرم به این موضوع  بسیار مهم و قابل توجه است . دستگاه میوه خشک کن صنعتی به دلیل بالا بودن ظرفیت تولید بستر های نگهداری نیز در همان حجم از تولید را نیازمند است، زیرا وقتی محصولی خشک شده را از دستگاه میوه خشک کن  بیرون می آوریم به لحاظ اینکه در محیط بیرون رطوبت وجود دارد می بایست قبل ازدپو نمودن برای ارائه تولیدات خود آنها را در بسته بندی هایی که فاقد هیچ گونه رونه ای برای ورود رطوبت و اکسیژن باشد بسته بندی نمود . پیشنهاد ما برای این نوع بسته بندی دستگاه بسته بندی میوه خشک به دو صورت دستگاه بسته بندی اتوماتیک و دستگاه بسته بندی خانگی می باشد.

خط خشک کن میوه و سبزیجات

دستگاه خشک کن میوه صنعتی با بالا بودن حجم تولید میتواند بهترین گزینه برای تولید کنندگانی که بستر صادرات میوه خشک را فراهم نموده اند نیز کارساز باشد. این از ماشین های خشک کن  در مدل های بسیار متنوع و مختلفی در زاگرس ماشین کرج ساخته وتولید می شود.

دستگاه خشک کن میوه

سیب خشک

نمونه های از قبیله :

 • دستگاه میوه خشک کن تک کابین
 • دستگاه میوه خشک کن دو کابین
 • دستگاه خشک کن کانتینیوس
 • دستگاه میوه خشک کن دوار
 • دستگاه خشک کن گردون
 • دستگاه میوه خشک کن خانگی
 • دستگاه خشک کن میوه مشاغل خانگی
 • دستگاه خشک کن تحت خلاء
 • دستگاه میوه خشک کن کاتالیستی

در این مقاله در خصوص اکثر محصولات مرتبط مجموعه زاگرس ماشین کرج توضیحاتی داد خواهد شد. ظرفیت های موجود در فرآیند خشک نمودن میوه جات فاکتور های متعددی را در بر میگیرد  از جمله فضای مورد استفاده شده جهت پهن نمودن و جایگذاری میوه جات غالبا در هر متر مکعب اوزان میوه ها متفاوت چیده خواهد شد که این نیز مستلزم دانسته های در خصوص برش محصول که همان اسلایس ویا اصطلاحا چند قسمت شدن محصول برای جای گذاری می باشد.

در هر نوع از میوه جات مشخصه های برای برش دادن آنها است که تیم مجرب زاگرس ماشین با تکیه بر دانش و تجربه توانسته  است این موضوع را نیز برای کاربرهای خود و مشتریان عزیز  نیز بشکافت تا بتوانند در شروع کار از تست فنی وعمل آوری در خط تولید میوه خشک بهره مند شوند.

دستگاه خشک کن میوهچند نمونه را جهت آشنای عنوان فراهم نمود :

مثال : برش گلابی به لحاظ بافت داخلی و تراکم به نسبت آناناس بسیار متفاوت می باشد چرا که در برنامه خشک نمودن حرارت وارد شده بر میوه و پخت آن باید بسیار رقیق انجام شود تا موجب خرابی و یا پختگی و سوختگی محصول نشود .

ساختار دستگاه میوه خشک کن 

در ماشین آلات خشک کن کابینتی سهولت در بارگیری برای ورود و خروج…..حمل محصول با دقت بالایی انجام میشود. این نمونه از ماشین خشک کن میوه با داشتن سینی های مخصوص برای بارگیری مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

شروع کار در هر واحد تولیدی چند فاکتور اساسی را در بر خواهد گرفت یکی از مهمترین آنها کاهش نیروی انسانی می باشد. برای واحد های نسبتا کوچک الزاما نیاز به خط تولید تمام اتوماتیک  خشک کن میوه نمی باشد و میتوان از ماشین آلات نیمه اتوماتیک نیز استفاده نمود .

در این قسمت درخصوص ابتدای شروع یک واحد خشک کن میوه و سبزیجات مختصر توضیحی خواهم داد .

خط شستشو و خشک کن میوه

میوه های که برای فراوری به بخش تولید وارد می شوند قاعدتا باید برای شروع  شستشو و ضدعفونی شوند قبل از شستشو محصول وارد شده دستچین خواهد شد تا از میوه های خراب و حتی آنهایی که رنگ دارند پاک شود تا در روند تولید خلائی در کیفیت به وجود نیاورند. مرحله بعد ضد عفونی کردن می باشد که در این مرحله از ماشین های ضد عفونی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک استفاده خواهد شد ، مرحله بعد نیز آبکشی میوه ها می باشد. برای وارد کردن محصول به قسمت بعدی باید آب حاصل از شستشو میوه آبکشی و رطوبت روی محصول گرفته شود

خشک کن میوه

چرا که برای وارد شدن به قسمت نهایی که همان دستگاه خشک کن میوه می باشد نباید آب مضاف بر رطوبت داخلی خود میوه وارد دستگاه شود.در این قسمت که برش انجام خواهد شد به وسیله دستگاه اسلایسر میوه و اینکه اکثر میوه هایی که هسته بزرگ دارند باید قبل از  برش به دستگاه هسته گیر انتقال داده شوند تا هسته میوه را جدا سازی بنماید.

دستگاه هسته گیر

دستگاه هسته گیر اتوماتیک و نیمه اتوماتیک موجود برای گرفتن هسته های که خلل در روند تولید دارند به کار گرفته خواهد شد. این ماشین با داشتن نازلهای از جنس استیل با قطر و اندازه های مشخص شده برای هر میوه کار جدا سازی قلاف مرکزی میوه را انجام می دهد.  این مدل ماشین با ظرفیت هایی متفاوتی تولید خواهد شد و در راستای هدف نهایی آن مجموعه بنا به ظرفیت دستگاه میوه خشک کن تعریف و تهیه خواهد شد. بارگیری میوه های اسلایس شده در خشک کن میوه  :

حال هسته میوه و قلاب آنها گرفته شده است و قسمت برش نیز به خوبی و عین استاندارد حرارتی در اختیار می باشد. برای بدست  آوردن کیفیت مناسب هر میوه از لحاظ طعم ، مزه ، بو و رنگ الگوریتم های خاص وجود دارد تا بتوان یک محصول با کیفیت قابل ارائه به بازار جهت مصرف ارائه داد.

تیم متخصص زاگرس ماشین در قبال خرید محصولات از این مجموعه این وعده را خواهد داد تا در فرآوردگی میوه نیز نقش خود را برای مشتریان عزیز ایفا کند. برش های موازی بر روی سینی های متعددی که در هر واگن قرار دارد جایگیری خواهند شد و واگن ها جهت خشک کردن میوه به داخل کابین هدایت می شوند .

ساختار واگن های این مدل خشک کن میوه صنعتی به شکلی می باشد که ضعیف ترین نیروی انسانی نیز بتواند آنها را برای بارگیری از کابین خارج و در داخل کابین قرار دهد.

سیستم کنترل دستگاه خشک کن میوه

خشک کن میوه این مجموعه را می توان هوشمند در زمینه عمل آوری میوه نامید. با این ویژگی و ویژگی هایی که در سیستم کنترل فرمان و تابلو برق  این خشک کن تمام تعریف های موجود در خصوص زمان دما و رطوبت اعمال شده است .به جرائت تمام می گوییم که در خشک کردن میوه و انواع آن یک تیم متخصص و کارآزموده در اختیار مجموعه آریان زاگرس می باشد.

میوه خشک کن با ظرفیت های بالا

همانطور که گفتیم قابلیت و توانایی تولید ماشین آلات را از صفر تا صد در اختیار داشته ایم و می توانیم در هر حجم از تولید را جوابگو باشیم خشک کن های کابینتی و یا دستگاه خشک کن کانتینیوس ( نوار پیوسته) را در ابعاد مختلف تولید خواهیم نمود.

مشخصات خشک کن میوه و سبزیجات

در این مدل از ماشین آلات خشک کن اکثر مواد به کار رفته از لحاظ بهداشتی دارای استاندارد تولیدات مواد غذایی می باشد.مواد داخلی اکثر محصولات دستگاه خشک کن  میوه استنلس استیل یا گالوانیزه می باشد که مقاوم در برابر  رطوبت و اکسید شدن می باشد . بدنه بیرونی  کاملا رنگ شده واز جنس الکترواستاتیک مقاوم در برابر ضربه خط و خش و بسیار زیبا می باشد. تمام سیستم عایق شده با پشم سنگ و پشم شیشه جهت اتلاف نشدن انرژی از درون کابین به بیرون می باشد. حمل و نقل آسان برای این مدل از ماشین میوه خشک کن نیز یک مزیت است تا مشتریان محترم بتوانند دستگاه خشک کن میوه را به آسانی جابه جا کنند.

شرایط نگهداری میوه خشک

شرایط نگهداری میوه خشک شده بعد از مراحل اولیه در خط تولید به این شکل میباشد. برای بهتر شکل گرفتن محصولات در راستای عمل آوری تمامی جوانب باید سنجیده شوند تا بهترین کیفیت میوه خشک را بتوان ارائه نمود .

در ابتدای مقاله از چگونگی ورودی محصول در قسمت اولیه کار توضیحات مختصری دادیم. هماهنگی تمامی قسمتها برای یکسان بودن کیفیت و به دست آوردن میوه خشک  از شروع این فرایند مستلزم دانش و تخصص می باشد مجموعه زاگرس ماشین آموزش های لازم را به مشتریان خود برای رسیدن هرچه سریعتر به کیفیت قابل صادرات  به صورت عملی خواهد داد، تا این مهم نیز برای مشتریان زاگرس ماشین به امری سهل  تبدیل گردد.

ساخت انواع دستگاه میوه خشک کن و سبزیجات

برای شروع و انجام یک پروژه نیاز به طراحی و واحد ارزیابی و مهندسی می باشد. قابلیت ساخت و تولید انواع دستگاه میوه خشک در این مجموعه با بالاترین سطح ممکن امکان پذیر می باشد، چرا که تیم مهندسین زاگرس ماشین برای هر یک از شرایط موجود چه از لحاظ اقلیمی و چه شرایط ابعادی مکان تمهیدات لازم را سنجیده و قابلیت اجرا را میسر نموده .

گاها برای هر مصرف کننده این سوال پیش می آید که برای مکانی که در اختیار دارم آیا ماشین خشک کنی وجود دارد؟

این سوال را، ما اینگونه پاسخ خواهیم داد، که آری وجود دارد، این امکان برای هر مشتری وجود دارد که بتواند با حداقل مکان و حداکثر  ظرفیت بهترین ماشین را در اختیار داشته باشد.

به عنوان مثال:

اگر قصد بر این دارید تا میوه و سبزیجات را در حد خانگی و برای مصرف خود خشک کنید پیشنهاد ما!!!!

دستگاه خشک کن میوه و سبزی خانگی است.

دستگاه خشک کن میوه

غالبا پیش میاید که میوه های باغ یا باغچه ای ما برای مصرف در فصل خود زیادتر از حد معمول است و این موضوع که میوه را چگونه نگهداری کنیم نیز امری دشوار است.

بنابراین دستگاه های موجود برای این نوع ظرفیت ها نیز تولید خواهیم نمود که عمدتا با انرژی مصرفی الکتریکی میباشد.

قابل حمل از نقطه ای به نقطه ای دیگر و یا جابجایی مکان به مکانی دیگر را داشته  باشند.

 • مصرف انرژی بهینه
 • دارای قابلیت استفاده با برق خانگی 220 ولت
 • دارای حجم و اندازه مناسب برای هر محیط کوچک و خانگی
 • ظاهر شیک و مناسب
 • دارای سیستم عیب یابی
 • سیستم کنترل تنظیم حرارت و رطوبت
 • دستگاه خشک کن میوه کارگاهی

در قسمت بعدی تولید نظر بر توجیه داشتن یک واحد تولیدی دستگاه هایی با حجم بالاتر از دستگاه خشک کن میوه خانگی ساخته و تولید میشود .

و این مدل از ماشین خشک کن صرفا برای تولید و فرآوری میوه جات برای عرضه مستقیم و غیر مستقیم به بازار مصرف تهیه و تولید میشوند.

ساختار این مدل از دستگاه های ساخت زاگرس ماشین با توجه به نقطه عطف یک تجارت و یا بازاریابی که همان منبع درامد و. ارزش افزوده میباشد هدف گذاری شده است.

دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات

دستگاه خشک کن میوه و سبزیجات اساسا ظرفیت مورد نظر خود را از ابعاد داخلی کابین و یا سطح مقطعی که میتوان میوه و یا سبزی را بر روی آن جای گذاری نمود سنجیده میشوند.
متر بر مکعب هر سینی در داخل واگن های تعبیه شده نشان دهنده حجم تولید می باشد، البته با مقداری تفاوت در ساختار کلی محصول و یا ضخامت و برش آن که در مورد آنها توضیحات مختصری داده شده است.

این نوع خشک کن کارگاهی نیز برای مصرف عموم و یک شغل مناسب میباشد.

مشخصاتی که میتوان از این مدل نام برد نیز قابلیت های جابجایی آسان است

به لحاظ اندازه مناسب و قابلب حمل اسان.

برای بیشتر شدن  تولید در دستگاه مورد نظر نیاز به اضافه نمودن برای میوه های مختلف میباشد

خشک کن های کارگاهی را ما عمدتا از 2 کابین 3 کابین و حتی تا 6 مابین هم تولید می نماییم.

ولی پیشنهادی که داریم اگر قصد اضافه نمودن کابین را دارید بهتر است به عنوان مثال

2 دستگاه خشک کن میوه و سبزی 3 کابین ببرید تا اینکه یک 6 کابین.

دلیل بر این میباشد که شما همزمان میتوانید در دو ماشین دو نوع متفاوت میوه را خشک نمایید.

دستگاه خشک کن

غالبا با پیشنهاداتی از طرف مراجعه کنندگان بر این مضمون روبرو میشویم که برای حجم تولید بالا از خشک کن های تونلی و نوار پیوسته استفاده نماییم؟

و در جواب بنا به تجربه در زمینه خشک کردن سبزی و میوه خواهیم گفت که برای سبزیجات نوار پیوسته قابلیت بهتری می تواند داشته باشد و حتی برای پیاز، خشک کن سیر، ولی برای میوه بهترین شرایط را سینی و واگن و کابین اجرا می نماید.

 خشک کن میوه توسط مادون قرمز

زمان اساسی ترین مقوله در هر تولید و واحد تولیدی میباشد، از قدیم بشر سعی در این داشته است که سرعت را به زندگی خود اضافه نماید.

در هر صنعت و تکنولوژِی میبینیم که کیفیت، و سرعت می تواند معرف خوبی برای نشان دادن باشد، خودروهایی که ساخته میشود از لحاظ ظاهری و کیفیت و سرعت سنجیده میشوند، نمی توان خودرویی را با ظاهر زیبا ساخت ولی سرعت پایین داشته باشند و این خود یک ضعف محسوب میشود.

این پیش مقدمه بود تا در خصوص دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات صنعتی با ظرفیتهای تولید بالا معرفی شوند.

خشک کردن با مادون قرمز یا اختصارا (آی آر)  یک روش با تابیدن اشعه مادون قرمز بر سطح میوه میباشد که در تسریع زمان کیفیت به دست آمده نیز می تواند، نقش بسزایی داشته باشد.

خط خشک کن میوه و سبزیجات

مشخصه هر خشک کن بنا به نوع کارایی وان یک هدف را دنبال میکند در مادون قرمز نیز تبخیر آب میوه و سبزی انجام میشود، ولی با این تفاوت نسبت به سیرکوله هوای گرم که این منبع از لامپ هایی که تولید نور قرمز رنگی دارند ایجاد میشود.

نور موجود در بافت اصلی میوه برش خورده تابیده میشود و با قدرت تابش بالا و ایجاد حرارتی  قابل کنترل و زیاد  آب را تبخیر می نماید در این قسمت نیز ما نیاز به فن سانتریفیوژ برای چرخش و تخلیه رطوبت حاصل از خشک شدن میوه را داریم.

در خشک کردن توسط مادون قرمز این مزیت توانسته یک  سر و گردن از نمونه حرارتی بالاتر باشد یکنواختی کامل در تمام سطوح محصول، گرم نکردن هوای اطراف و محیط و فقط حرارت در بافت میوه ایجاد خواهد شد، انتقال بالای حرارت نیز یکی از محاسن میباشد.

انجام فرایند توسط خشک کردن میوه با مادون قرمز یک حرارت دهنده کوارتز انجام می شود که  و میزان تقریبی که در نظر گرفته شده است، تبدیل الکتریکی 78%  برای تسریع خشک کردن میباشد.

ساختار کلی در این نوع ماشین از جنس آلومینیوم است که برای یک محفظه ایجادشده، تابش مستقیم مادون قرمز توسط لامپ  صورت می گیرد، توان مصرفی این نوع لامپ بنا به حجم تولید متغیر است و معمولا تا 3000 وات میرسد. ظرفیت قابل ملاحظه در مدل خشک کن های با این مشخصات به نسبت هوای گرم میتوان گفت که دوبرابر میباشد.

دستگاه خشک کن میوه تحت خلا

خشک کردن تحت خلا هم از مواردی میباشد که سریع ترین شکل ممکن را برای هر میوه ای ایجاد  می نماید در خشک کن های تحت خلا به کیفیت مناسب تری به نسبت تمامی روشهای معمول بدست می آید چرا که برای خشک کردن خلا شوک حرارتی به میوه وارد نخواهد شد و به اصطلاح استرس حرارتی را از میوه خواهیم گرفت و باعث از بین رفتن بافتهای میوه نخواهد شد، عطر، طعم و ظاهر  محصول به بهترین شکل ممکن حفظ خواهد شد.

این نوع خشک کن با حرارتی قابل مقایسه نیست . دستگاه خشک کن میوه صنعتی تحت خلا نیز انواع مختلف دارند که یک نمونه دیگر از این ماشین الات، خشک کن میوه و سبزی خلا با  مایکروویو میباشد . مایکروویو در صنایع غذایی نیز استفاده و کاربرد بسزایی دارد،  جریان ماکروویو وقتی بر اجسام مانند آهن، مس، و انواع دیگر فلزات برخورد کنند بر خواهند گشت، و بر اجسام پلاستیکی  رد خواهند شد ولی در مواد غذایی باقی خواهند ماند و همین سکون در مواد غذایی باعث میشود تا فعالیت در مواد غذایی بر اساس قطب مثبت و منفی صورت گیرد  یعنی جذب و دفع.

و همین امر باعث میشود فعل و انفعالاتی در درون ماده صورت گیرد و تولید حرارت در درون ماده کنف از این رو در میوه ها نیز این اتفاق خواهد افتاد روند خشک شدن میوه و سبزی سریع میشود.

نکته مهمی که در این باره وجود دارد که اگر بیش از حد این حرکت انجام شود بافت میوه را به هم باعث آسیب به مواد غذایی و عکس عمل کردن مواد ارزشمند و ویتامین ها خواهد شد.

از این رو با شناخت سطحی که از اکثر دستگاه های موجود برای میوه خشک کردن  در دسترس ترین مورد برای عموم همان هوای گرم میباشد.

دستگاه خشک کن میوه با هوای گرم و سیرکولاسیون حرارت

حرارت به دست آمده از سوخت های موجود در بازار که توسط مشعل در کوره دمیده میشود ، حرارتی غیر مستقیم را ایجاد خواهد کرد حرارت ایجاد شده نسبت و اندازه مشخصی را برای ایجاد یک فضای مناسب جهت خشک نمودن میوه و سبزی فراهم خواهد کرد.

کنترل تمامی این موارد اعم از شدت چرخش هوای گرم در کابین  همگی به صورت هوشمند صورت می پذیرد.

ظرفیت های نسبی در دستگاه میوه خشک کن

در خصوص ظرفیتهای موجود ما میتوانیم بگوییم که هیچگونه محدودیتی نخواهیم داشت، و این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا در هر تناژی محصولات خود را خشک نموده و عرضه نمایید.

چند فاکتور در این باره مورد توجه میباشد که باید توجه داشت؟!

اول اینکه فضای مناسب برای فرآوری میوه و خشک نمودن آن را در اختیار داشته باشیم، همانطور که در پاراگراف های قبل توضیحاتی را دادیم  فضای خشک کردن بر همان متر بر مکعب محاسبه میشود.

پس در نظر داشته باشید که اگر میخواهید تولید بالا و ظرفیت قابل ملاحظه ای را داشته باشید، باید بستر آن را نیز فراهم نموده و مجموعه ما نیز به جرات خواهد گفت که تا هر مقدار توانایی تولید را دارا هستیم.

خط خشک کن میوه و سبزیجات

پایین ترین ظرفیت موجود در نمونه های موجود دستگاه خشک کن مینی میباشد که توانسته ایم با طراحی بسیار عالی و زیبا و مهمتر از همه جا دار و استفاده بهینه از فضای موجود را در اختیار مصرف کنندگان عزیز بگذاریم.

این محصول به علت حجم کوچک و سوخت گاز شهری بین تولید کنندگان کوچک بسیار محبوب است، قیمت دستگاه خشک کن میوه مینی را در حد توان مالی مشتریان عزیز برآورد کرده ایم تا توانایی خرید را داشته باشند. و به نسبت قیمت دستگاه خشک کن میوه صنعتی تفاوت زیادی دارد.

ولی از لحاظ کارایی و عملکرد دقیقا با نمونه های مشابه صنعتی خود برابری خواهد کرد، با این تفاوت که جای کم و مصرف انرژی بهینه و کاملا خانگی ساخته شده است.

سوالات متداولی که عموما برای کسانی که برای خرید و شروع به کار میوه خشک ایجاد می شود بسیار است؟!

عمده این سوالات در خصوص ورودی و خروجی میوه تر و خشک میباشد.

در میوه های مختلف می توان اینگونه بیان کرد که بر اساس بافت میوه و درصد رطوبت مورد نیاز در آن متفاوت است ، مثال: سیب درختی با اسلایس 5 میلی متر بین 10% الی 12% خروجی به ما خواهد داد.

هر 100 کیلو گرم 12 کیلو گرم خشک شده، ولی در برگه قیسی همان زردآلو متفاوت است چرا که گاها بین 22 تا 25 کیلو گرم در 100 کیلو گرم بازدهی خواهد داشت، در فصول مختلف انواع میوه ها را میتوان خشک کرد و در فصلی  کمتر وجود دارد به بازار عرضه نمود.

دستگاه میوه خشک کن خانگی

خشک کردن میوه در خانه از دیر باز در مناطق پر میوه ایران و سایر نواحی جهان مرسوم بوده و کماکان هست خشک کردن میوه جزوه زندگی زنان ایرانی مخصوصا روستا نشینان و حتی شهر نشینان ایران عزیز ما بوده و هست از آنجایی که در قدیم کارخانجات فرآوری کمنستانتره میوه و پوره میوه به این شکل امروزی وجود نداشته تولیدکنندگان میوه باغداران و کشاورزان مازاد تولید میوه خود را به روش سنتی خشک می کردند تا در فصول سرد سال که دسترسی به میوه تازه نبود بتوانند نیازهای غذایی مالی و روزانه خود را از طریق فروش میوه خشک و مصرف آن مرتفع نمایند.

امروزه حمل ونقل پیشرفته کشاورزی مکانیزه و توسعه یافته دسترسی به میوه تازه را برای عموم مردم در هر منطقه جغرافیایی را امری آسان کرده اما بازم نیاز به میوه خشک شده در زائقه مردم کماکان جای خالی خود را پر نکرده است.

خشکبار و خشک کردن میوه

در گذشته و هم اکنون در بسیاری از مناطق ایران در خانه های روستایی اتاق هایی را مخصوص این کار داشتند که برای نگهداری غلات و خشکبار و خشک کردن میوه استفاده می کردند طراحی منحصر به فرد این اتاقها به شکلی بود که جریان هوا همیشه در این اتاقها وجود داشت و به طرز ماهرانه ای رطوبت این اتاقها را معماری منحصر به فرد آن دوره تخلیه می کرد زیرا برای نگهداری آذوقه مثل میوه خشک باید فضای نگهداری عاری از رطوبت باشد.

مصرف میوه خشک شده بخاطر حفظ ارزش غذایی بالای میوه و وجود ریز مغذی های فراوان آن اهمیت خود را در سالهای متمایز بیشتر کرده و جایگاه ویژه ای را در صنایع غذایی حفظ کرده است امروزه با رشد علم و تکنولوژی بر هیچکس فواید مصرف میوه خشک برای تامین نیاز روزانه بدن به انواع ویتامین ها و املاح معدنی بر کوچک و بزرگ مستور نیست.

با توجه به نیاز روزانه بدن انسان به انواع ویتامین ها املاح معدنی و کربوهیدراتها بهترین و در دسترس ترین جایگزین میوه تازه میوه خشک شده می باشد که در ادامه به فرایند تولید میوه خشک معرفی دستگاه های میوه خشک خانگی تولید درآمد از فروش میوه خشک و نحوه نگهداری میوه خشک می پردازیم.

چرا باید میوه را خشک کنیم؟

میوه های تازه عمدتا از عمری محدودی برخوردار دارند به طور مثال توت فرنگی بیش از دو یا سه روز بیرون از یخجال قابل نگهداری و مصرف نیست . متناسب با شرایط آب و هوای هر منطقه ای طول ماندگاری میوه ها نیز متغیر و متفاوت است که به لحاظ نوع میوه کیفیت و کمیت میوه این شاخص ها متغیر می باشد.

از آنجایی که هر میوه فصل خاص خود را برای رسیدن و عرضه به بازار دارد شرایط آب و هوای امری بسیار مهم برای نگهداری میوه ها به شمار میآید به طور مثال میوه های بهاری و نوبرانه در روز های گرم تابستان دوام چندانی ندارند و باید به شکل تازه خیلی سریع به بازار عرضه شوند .

میوه های مثل زردآلو انواع آلوها و انواع توت ها که در اواخر بهار رسیده می شوند برای عرضه در بازار  بصورت تازه فرصتی دو هفته ای یا بیست روز بیشتر را ندارند پس مازاد میوه تازه چه میشود آیا باید میوه در سرد خانه نگهداریم؟ آیا صادرات به خارج راه خوبی است؟

یا از مازاد میوه تازه دست بکشیم ؟ راه پیشنهادی شما برای این کار مهم چیست؟ راه پیشنهادی شرکت آریان زاگرس کرج برای میوه های که امکان عرضه به بازار مصرف تازه و صادرات را ندارند خشک کردن آن است .

دلایل و توجیهات مالی و علمی این مبحث را در ادامه با همدیگر همراه خواهیم بود.

فواید خشک کردن میوه

میوه خشک کردن علاوه بر حفظ ارزش های غذایی میوه در نگهداری و ماندگاری طولانی مدت در ایجاد ارزش افزوده بر میوه های مازاد تولید کمک شایانی می کند. از مهمترین فواید میوه خشک تسهیل در نگهداری طولانی مدت آن است که با خشک کردن میوه علاوه بر این که حجم زیادی از میوه کم می شود قابلیت بسته بندی در ظروف و اشکال مختلف را نیز دارد.

بطوری که برای نگهداری یک مقدار معین میوه تازه ده برابر فضای بیشتری لازم هست تا نگهداری همان مقدار میوه بعد از خشک شدن که حدود یک دهم از همان فضا را اشغال می کند علاوه بر حجم کم میوه خشک شده که از ویژگی های بارز این محصول پر طرفدار می باشد ازخصوصیات دیگر میوه خشک وزن کم آن نسبت به شکل اولیه خط می باشد به طور مثال هر کیلو میوه تازه بعد از فرآیند خشک شدن بیش از 80درصد از وزن خود را که آب می باشد از دست می دهد و همین در جابه جایی محصول نهایی مقرون به صرفه و کم زحمت می باشد .

خط خشک کن میوه و سبزیجات

نکته بسیار حائز اهمیت دیگر که در مورد میوه خشک می توان به آن اشاره نمود مبحث پذیرایی بسیار ساده میوه خشک نسبت به میوه تازه می باشد از آن جهت که میوه تازه برای پذیرایی نیاز به ابزار های چون بشقاب کارد و چنگال و ظروف دیگر دارد که برای میوه خشک شده همه اینها از چرخه مصرف حذف میشود.

چشم انداز وسیعی از مصرف میوه خشک وجود دارد که ما تنها بخشی از آن را مطرح و مورد بحث قرار می دهیم.

از دیگر ویژگی های این خوراکی خوشمزه وسالم می توان به جایگزین کردن آن برای دانش آموزان به جای تنقلات دیگر اشاره کرد که هم سلامت کودکان ما را تضمین می کند و هم تنقلات زیان آور را از چرخه مصرف کودکان خارج میکند.

انواع روش های مورد استفاده برای خشک کردن میوه

خشک کردن میوه اصولا به روشهای سنتی و صنعتی انجام می شود. آسان در روش های صنعتی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد می توان به خشک کردن تحت خلا ،  خشک کردن تحت اشعه، خشک کردن هوای گرم ، خشک کن زیر صفر اشاره نمود.

از معمول ترین روشهای خشک کردن میوه ، خشک کن هوای گرم می باشد که با گردش هوای گرم ایجاد شده توسط یک واحد حرارتی در محیط بسته توسط فن به داخل کابین هدایت می شود.

در این روش که رایج ترین و ارزان ترین روش خشک کردن میوه با دستگاه میوه خشک کن می باشد ، میوه های اسلایس شده در سینی های توری کنار همدیگر چیده می شوند و در طبقات خشک کن های کابینتی جای میگیرند.

امروزه در همین نوع خشک کن های صنعتی هوای گرم با توجه به مکانیزم ساده ای که در جریان دادن هوای گرم استفاده می شود اما خیلی از سازندگان میوه خشک کن های صنعتی و خانگی توجهی به یکسان بودن تمام دما و فشار هوای تمام نقاط کابین ندارند که خود مشکل بزرگی در یکنواخت خشک نکردن میوه های میوه های ورودی می باشد.

خط خشک کن میوه و سبزیجات

با یاری خداوند و همت متخصصان زاگرس ماشین کرج ما این نقص عمده را برطرف نموده ایم و مدعی هستیم که در تمام نقاط کابین دما و هوای گرم یکسانی خواهیم داشت که در نهایت منجر به خشک شدن یکنواخت تمامی میوه های درون خشک کن خواهد انجامید.

میوه خشک کن های هوای گرم با دو نوع سوخت گازی و گازوئیلی و برقی ساخته می شود که در کشور ما در صورت دسترسی به گاز به خاطر ارزان بودن و مقرون به صرفه بودن نوع میوه خشک کن گازی انتخاب خوبی می باشد.

میوه خشک کن های گازی

چرخه تولید حرارت مبتنی بر جریان گاز و کنترل مشعل گازی می باشد که در دستگاه میوه خشک کن زاگرس ماشین کرج از بهترین برندهای معتبر مشعل موجود در بازار استفاده می شود که هم چرخه سوخت را بهینه می کند هم اطمینان کافی از لحاظ ایمنی را دارا می باشند.

میوه خشک کن های گازی تولید شده در زاگرس ماشین کرج به لحاظ سایز دستگاه متفاوت می باشند که در ادامه به معرفی نمونه های تولید شده دستگاه های میوه خشک کن گاز سوز بیشتری می پردازیم.

 دستگاه خشک کن نیمه صنعتی

این دستگاه با طراحی منحصر به فرد به لحاظ سایز و ابعاد امکان استفاده در هر مکان را از جمله پارکینگ ، گوشه حیاط، مغازه ها و کارگاه های کوچک را دارد که هم در مدل برقی ساخته می شود و هم در نوع گازی.

دستگاه های برقی معمولا برای مکانهای کوچک و دستگاه هایی با ظرفیت و ابعاد کوچک استفاده میشود که امکان استفاده از گاز وجود ندارد . دستگاه های گازی که برای راه اندازی نیاز به برق تک فاز دارند معمولا در ابعاد بزرگتر ساخته می شوند که مصرف انرژی برای مصرف کننده توجیه پذیر می باشد.

مصرف انرژی در هر دو دستگاه خشک کن میوه گازی و برقی بهینه شده است و هدر رفت انرژی را تا 90%کاهش داده ایم .

ما برای خانمهای خانه داری که میخواهند کمک هزینه ای برای خانواده باشند و  درآمد اندکی داشته باشند دستگاه مدل r5o را پیشنهاد می کنیم که هم به لحاظ ابعاد در هر موقعیتی جا میگیرد و هم بصرفه و  درآمد است.

این دستگاه ها با ابعاد 140*80*200با قابلیت جابه جایی فضای زیادی را اشغال نمی کند و بسیار توجیه پذیر است .

اهمیت بسته بندی میوه خشک

حال که ما محصول خود را به این همه دغدغه به مرحله عرضه رسانده ایم، باید برای هدفمند نمودن این چرخه بتوانیم به زیباترین شکل ممکن و بهداشتی ترین شرایط ارائه دهیم، میوه های خشک شده را با نام تجاری خود به فروش برسانیم، خود را به عنوان یک برند در عرصه تولید معرفی کنیم، و  این مهم امکان پذیر نمی باشد مگر جز اینکه ما به فکر بسته بندی کردن محصول تولید شده خود باشیم.

دستگاه بسته بندی میوه خشک

ماشین الات بسیاری برای بسته بندی نمودن میوه خشک میباشند ، که چند نمونه از این ماشین آلات را به مختصر معرفی خواهیم کرد تا رسالت این تولید را به پایان برسانیم.

بسته بندی تمام اتوماتیک میوه خشک و نیمه اتوماتیک که زاگرس ماشین کرج مفتخر است که تولید کننده کاملی در این زمینه میباشد. دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک تک توزین که کار وزن نمودن محصول را به خوبی انجام خواهد داد و تکمیل کننده دستگاه خشک کن صنعتی و سبزی خواهد بود.

خدمات پس از فروش دستگاه خشک کن میوه

از این رو خط تولید چیپس میوه و یا همان خط تولید میوه خشک از ماشین آلات متعددی تشکیل شده است زاگرس ماشین کرج جهت آسودگی خاطر مصرف کنندگان هر نوع دستگاهی از این مجموعه را ضمانت و گارانتی نموده و خدمات پس از فروش خود را به بهترین نحوه ممکن به ایشان ارائه خواهند داد.

کمترین زمان برای بازدید و عیب یابی

رفع مشکل در سریع ترین زمان

و این نوید را می دهیم که تمامی قطعات یدکی ماشین آلات زاگرس ماشین کرج موجود در انبار این مجموعه می باشد ودر صورت ثبت سفارش در کوتاه ترین زمان ممکن به مصرف کننده تحویل داده خواهد شد.

جهت دریافت قیمت دستگاه میوه خشک کن  و نیز قیمت  میوه خشک کن صنعتی با مشاوران ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری:
دیدگاه‌های نوشته