زاگرس ماشین کرج

دستگاه میکسر بلندر

دستگاه میکسر بلندر چیست و چگونه کار می کند ؟

امروزه در اکثر صنایع از دستگاه میکسر بلندر برای مخلوط کردن انواع پودرها استفاده می شود. این دستگاه یکی از مهم ترین دستگاه های صنعتی برای مخلوط کردن پودر می باشد. صنایع مختلفی برای تولید محصولات با کیفیت و یک دست خود نیازمند استفاده از دستگاه هایی دقیق هستند که بتوانند بر اساس فرمولاسیون محصولات، موادی یکنواخت را با هم مخلوط کنند.

دستگاه میکسر بلندر

دستگاه میکسر بلندر چیست ؟

بلندر یا مخلوط کن (که در زبان انگلیسی آن را به Mixer یا liquidiser نیز می شناسند) در آشپزخانه ها و آزمایشگاه ها و همچنین صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه برای مخلوط کردن، خرد کردن، پوره کردن یا امولوسیون مواد غذایی با سایر مواد مورد استفاده قرار می گیرد. یک دستگاه میکسر بلندر از یک محفظه ثابت به همراه تیغه ای فلزی برای همزدن یا مخلوط کردن ساخته می شود که توسط یک موتور الکتریکی به حرکت درمی آید. مدل های قدرتمند آن می توانند هر ماده غذایی منجمدی را حتی یخ ها را نیز خرد کنند. در مدل های خانگی این دستگاه یک موتور الکتریکی در بالای دستگاه قرار دارد که توسط یک شفت به یک تیغه چرخان در پایین متصل است و می تواند در هر ظرفی استفاده گردد.

مشخصات

بلندرهای مختلف عملکردها و ویژگی های مختلفی دارند اما آزمایشات مختلف نشان داده است که بسیاری از مخلوط کن ها، حتی نوع ارزان آن برای تامین بسیاری از نیازهای مصرف کننده ها مفید هستند. ویژگی هایی که مصرف کنندگان هنگام خرید مخلوط کن در نظر می گیرند شامل موارد زیر است :

  • علامت های اندازه گیری بزرگ و قابل مشاهده
  • سهولت استفاده
  • کم صدا بودن در هنگام استفاده
  • مصرف برق کمتر
  • سهولت در تمیز کردن
  • گزینه ای برای افزایش یا کاهش دادن سرعت کار
  • متریال استفاده شده در میکسر

دستگاه های میکسر بلندر بین 3 تا 16 تنظیم سرعت را دارا می باشند، اما داشتن گزینه های تنظیم سرعت نشان دهنده بهتر بودن دستگاه نیست.

در مورد دستگاه های خانگی و مواردی که تیغه ها قابل جابجایی هستند ، ظرف باید دارای یک O-ring یا واشر بین بدنه ظرف و پایه باشه تا ظرف کاملاً بسته شده و از نشت مواد به اطراف جلوگیری شود. ظرف بلندر به طور کلی به گونه ای ساخته می شود که مواد داخل آن در میان تیغه ها به حرکت در بیایند و کمتر به اطراف بچرخند.

نحوه کارکرد دستگاه میکسر بلندر پودری

این دستگاه از طریق موتور گیربکس با دور پایین انتقال قدرت می کند. به دلیل کشیده شدن دو جهت پره محور یک شفت در دو مسیر جداگانه جهت ترکیب دو یا چند نوع پودر در زمان کوتاه باعث میکس دقیق مواد می شود.

اجزای دستگاه میکسر بلندر

مخزن دستگاه

مخزن، بزرگترین اجزای یک دستگاه میکسر است و نوع U شکل آن از متداول ترین مخزن هایی است که در دستگاه میکسر پودر به کار می رود.

شفت دستگاه

یکی از مهم ترین بخش های دستگاه بلندر بخش شفت دستگاه می باشد که بایستی بهترین نوع کیفیت را دارا باشد.

پایه میکسر بلندر

این پایه به مخزن دستگاه متصل است و سایز آن به اندازه خود دستگاه مرتبط می باشد.

موتور گیریبکس

موتور و گیربکس را در پشت مخزن نصب می کنند و بایستی به شفت دستگاه که در درون مخزن است متصل شود. قدرت موتور و گیربکس بسیار حائز اهمیت می باشد.

پره های میکسر

این بخش از دستگاه نیز جزو مهم ترین بخش دستگاه بوده که بایستی با دقت خاصی طراحی شود. برای پودر خشک از نوعی خاص از پره ها، به نام پره های مارپیچی شکل استفاده می کنند.

انواع دستگاه میکسر بلندر

این دستگاه ها در دو مدل افقی و عمودی ساخته می شوند که  نوع میکسر افقی در مدل های V شکل با پره های ریبونی یا پدالی ، میکسر افقی با مخزن بشکه ای، میکسر افقی مخصوص محیط های آزمایشگاهی و میکسر افقی با مخزن متحرک ساخته می شوند.

دستگاه های میکسر بلندر در ابعاد گوناگون با جنس بدنه مختلف ساخته می شود.

جهت سفارش، مشاوره رایگان و دریافت لیست قیمت انواع این دستگاه زاگرس ماشین کرج با شماره 02634716956 یا از طریق واتس اپ با شماره 09309958589 تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری: