زاگرس ماشین کرج

زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

تماس بگیرید همین حالا

دستگاه همزن برای مایعات با ویسکوزیته کم و متوسط

Home » ماشین آلات صنایع غذایی و بسته بندی » دستگاه های آماده سازی مواد خام » دستگاه همزن برای مایعات با ویسکوزیته کم و متوسط

دستگاه همزن برای مایعات با ویسکوزیته کم و متوسط

همزن مایعات ویسکوزیته کمانواع مختلفی از همزن ها را برای مخلوط کردن مایعات در مخازن دارای تیغه و فاقد آن به کار می برند که مزایا و محدودیت های هر کدام با توجه به کاربرد آنها متفاوت است که این موارد در جدول زیر آمده است :

انتخاب صحیح نوع و اندازه ی همزن بستگی به مقدار و نوع ماده ی غذایی دارد که باید مخلوط شود.

همزن پارویی (Paddle agitators)

همزن پاروییساده ترین نوع این همزن ها دارای تیغه های پهن و مسطح است که به 50 تا 70 درصد قطر مخزن می رسد و با سرعت 20 تا 150 دور در دقیقه می چرخد. به منظور افزایش در مخازن، تیغه های این همزن را شیبدار می سازند.

این همزن برای مخلوط کردن انواع مایعات قابل اختلاط ، تهیه شربت یا آب نمک و… کاربرد دارد.

همزن تیغه ای (Impeller agitators)

همزن تیغه ای

این مدل همزن مایعات با ویسکوزیته کم متشکل از دو یا تعداد بیشتری تیغه هستند که به یک محور گردان اتصال دارند. ممکن است تیغه ها مسطح، زاویه دار (شیبدار) یا مورب باشند. همزن های تیغه ای می توانند با سرعت 400 الی 1500 دور در دقیقه دوران کنند.

این همزن ها برای مخلوط سازی مایعات قابل اختلاط ، رقیق سازی محلول غلیظ شده، تهیه ی شربت یا آب نمک و حل کردن مواد مختلف در آب مورد استفاده قرار می گیرند. این همزن ها دارای انواع ذیل می باشند.

الف – همزن توربینی

این مدل همزن مایعات ویسکوزیته کم ، یک همزن تیغه ای دارای بیش از چهار تیغه است که کنار یکدیگر نصب شده اند. طول تیغه ها 30 تا 50 درصد قطر مخزن است و با سرعت 30 تا 500 دور در دقیقه می چرخد. تیغه ها را به شکل مسطح، شیبدار یا مورب می سازند تا جریان های شعاعی و طولی را شدت بخشند.

ب – همزن صفحه ای پرده دار

در این همزن ها، تیغه ها بر روی یک صفحه ی مسطح نصب شده است. این نوع همزن را غالباً به صورت عمودی در مخازن تیغه دار نصب می کنند.

ج- همزن پره ای (ملخی)

این همزن که دارای تیغه های کوتاه (کمتر از 4/1 قطر ظرف) می باشد به همزن های پره ای (ملخی) موسوم است. در این همزن ها، محور همزن به صورت افقی و یا مایل قرار می گیرد تا حرکات طولی و شعاعی مایعات را شدت بخشد و از تشکیل گرداب جلوگیری کند. اگر بخواهیم محور همزن به حالت عمودی باشد، می توان تیغه ها را به دیواره ی مخزن اتصال داد که مانع از تشکیل جریان های گردابی شود.

برای سفارش دستگاه های صنعتی صنایع غذایی مجموعه زاگرس ماشین کرج با شماره تماس های 02634716956 و 09309958589 از طریق تماس تلفنی یا واتساپ در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز بدهید
اشتراک گذاری این مقاله در:
مارا در شبکات اجتماعی دنبال کنید
آخرین مقالات
مطالب بیشتر
جدید ترین پست ها
خرید و فروش ماشین آلات صنعتی و دستگاه های صنعتی پولساز
دستگاه های صنعتی

دستگاه های صنعتی ، تجهیزات بسیار گسترده ای هستند که برای تولید و پردازش محصولات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها در

تخفیفات بهاری!!
دستگاه بسته بندی
انواع ماشین آلات
ماشین آلات بسته بندی مواد غذایی و دستگاه بسته بندی خط تولید محصولات غذایی دستگاههای صنعتی

همین حالا با ما تماس بگیرید!