زاگرس ماشین کرج مشاور، طراح و سازنده ماشین آلات صنعتی (دستگاه بسته بندی، دستگاه ساشه، شیرینگ پک، میوه خشک کن، بوجاری، میکسر و…)

Search
تماس بگیرید همین حالا

در انواع صنعت ها، هم زدن و مخلوط سازی مواد شیمایی بسیار پرکاربرد است! این یکی از دلایل نیاز به انواع همزن صنعتی در خط تولید و کارخانه های مختلف می باشد. در صنایع مختلف از همزن صنعتی یا انواع میکسر صنعتی برای مخلوط کردن چندین ماده شیمیایی استفاده می‌شود. نوع مواد و نیاز به مخلوط شدن باعث طراحی و ساخت دستگاه های همزن صنعتی با ویژگی های متفاوت می‌شود. میکسرهای صنعتی شامل انواع مختلفی هستند، مانند میکسر رنگ، اما در کل هدف آن‌ها مخلوط کردن مواد در ابعاد گسترده و بزرگ است و تفاوت های زیادی با یکدیگر ندارند.

انواع همزن صنعتی

تقسیم بندی انواع همزن صنعتی

در کل، انواع همزن صنعتی به دسته های مختلفی می‌شود:

 1. همزن دو مخلوط: این دستگاه برای مخلوط کردن دو ماده با هم طراحی شده است.
 2. میکسر مواد شیمیایی: این دستگاه علاوه بر مخلوط کردن، وظیفهٔ خرد کردن، له کردن و یا آسیاب کردن مواد را نیز برعهده دارد.
 3. میکسر مواد پودری آسیاب شده: این دستگاه میکسر پودری برای مخلوط کردن مواد آسیاب شده با دستگاه آسیاب صنعتی با دیگر مواد پودری استفاده می‌شود.
 4. همزن های بزرگ 200 تا 300 لیتر: این دسته شامل میکسر هایی است که ظرفیت آنها بین 200 تا 300 لیتر است.
 5. همزن های آزمایشگاهی: این دسته شامل انواع همزن صنعتی است که برای کاربردهای آزمایشگاهی طراحی شده اند.
 6. همزن های تک کاره: این دسته شامل همزن هایی است که برای انجام یک کار خاص طراحی شده اند.
 7. میکسر های با درب پنوماتیک: این دسته شامل انواع همزن های دارای درب پنوماتیک می باشند.
 8. میکسر های با درب ثابت: این دسته شامل همزن های مختلفی است که دارای درب ثابت هستند.

هر یک از این دسته ها، بسته به ویژگی های خاصی که دارند، برای کاربردهای مختلفی قابل استفاده هستند. به عنوان مثال، همزن صنعتی مناسب برای مواد خمیری، همزن های ثابت هستند که امکان متحرک سازی آنها هم وجود دارد بسته به نوع نیاز مشتریان. همچنین، انواع همزن های صنعتی بزرگ که معمولا به دلیل وزن زیادی که دارند آنها را به صورت ثابت طراحی می کنند، قابلیت جابجایی ندارند. اما دستگاه هایی که ظرفیت پایین تر و یا سبک ترند، قابلیت متحرک سازی آنها وجود دارد و اغلب در کنار پرمیل رنگسازی مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت همزن صنعتی

قیمت همزن صنعتی به نیاز های شما، حجم، نوع مواد مورد استفاده، نوع خط تولید شما، بزرگ یا کوچیک بودن دستگاه و نواع مدل های انتخابی شما بستگی دارد. با توجه به امکان ساخت سفارشی در زاگرس ماشین، بهتر است برای استعلام قیمت همزن صنعتی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کارشناسان ما در مجموعه صنعتی زاگرس ماشین آماده پاسخگویی بهش سوالات شما هستن.

تماس جهت استعلام قیمت انواع همزن صنعتی و قیمت دستگاه میکسر صنعتی تماس بگیرید.

0912363434502634716956

موارد استفاده از همزن های صنعتی

همزن صنعتی به عنوان یکی از دستگاه‌های کاربردی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. عملکرد ساده این دستگاه‌ها، برای میکس کردن (مخلوط سازی) مواد مختلف استفاده می‌شوند.

نکته: قبل از استفاده از دستگاه پرکن پودری از همزن های صنعتی پودری استفاده می شود!

در ادامه، برخی از صنایعی که از همزن صنعتی استفاده می‌کنند، آورده شده است:

 1. صنایع شیمیایی: از میکسر می‌توان برای مخلوط کردن پودرها و مواد شیمیایی، شوینده‌های بهداشتی، مواد ضدعفونی کننده و… استفاده کرد.
 2. صنایع داروسازی: برای ساختن و مخلوط کردن مواد دارویی، کرم‌های آرایشی و بهداشتی و مواد شوینده بهداشتی از همزن صنعتی استفاده می‌شود.
 3. صنایع غذایی: میکسر صنعتی را می‌توان برای هم‌زدن انواع شربت، رب و عرقیجات گیاهی، حلیم‌پزی، شیرینی‌پزی و… به کار گرفت. البته باید توجه داشت که از هر میله میکسری در این صنعت نمی‌توان استفاده کرد. به منظور عدم رخ دادن انفعالات شیمیایی حین عمل میکس شدن، میله میکسرهای مورد استفاده در صنایع غذایی باید از جنس فولاد ضد زنگ باشد.

دیگر مدل ها

انواع همزن صنعتی در انواع خطوط تولید شامل موارد زیر هستند:

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *